Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Střední odborné učiliště Dakol uspořádalo další ročník soutěže Zlatý masér

  • Havířov,

Střední odborné učiliště Dakol uspořádalo již 7. ročník soutěže Zlatý masér. Tradičně se už akce konala v Sanatoriích Klimkovice. Žáci předvedli své dovednosti ve dvou kategoriích.

Soutěž Zlatý masér je ojedinělou v Česku i ve Střední Evropě. První ročník se konal na škole Dakol v Havířově. Od druhého ročníku škola spolupracuje se Sanatoriem v Klimkovicích.

Vladimír Kolder, ředitel Středního odborného učiliště Dakol: “Chtěli jsme dát dohromady komunitu těch žáků, masérských oborů z toho ranku zdravotních oborů. V celé republice nikde takové soutěže nebyly, tak nás to napadlo, že bychom mohli jako škola, která učí jak tříleté, tak čtyřletý studijní obor něco takového zorganizovat. Oslovili jsme školy v rámci regionálního školství a po tom druhém ročníku, kdy se nám přihlásilo osm nebo devět škol, se to roztáhlo až do té dnešní podoby, kdy už jsme měli přihlášeno osmnáct škol. Myslíme si, že to je úplně nádherná účast, protože je celkově v ČR jen 22 škol, které se výukou těchto oborů zabývají.”

Žáci soutěžili ve dvou kategoriích.

Petr Navrátil, organizátor, Střední odborné učiliště Dakol: “Sportovní masáž jednotlivců a sportovní masáž dvojic, kterou nazýváme synchronní sportovní masáži. Bylo na výběr několik témat. Sportovní masáž zad, sportovní masáž dolních končetin zezadu, sportovní masáž dolních končetin zepředu a sportovní masáž horních končetin. U těch synchronních masáží jsou jen tři témata, protože synchronně se dají masírovat jen končetiny.”

Odborná porota hodnotila provedené hmaty, přístup maséra, nanášení prostředků a samozřejmě, zda je masáž udělaná ve správném postupu. U synchronní masáže záleželo i na kreativitě.

Jakub Žáček, Střední zdravotnická škola Most: “Připravoval jsem se na to dva roky, protože jsem teď v druhém ročníku. A bylo těžké se na to připravit. Konkurence byla velká, bylo tady hodně škol, takže jsem ani nečekal, že vyhraju.”
Milan Sirý, VOŠ DAKOL a SŠ DAKOL, Petrovice u Karviné: “Trénovali jsme pravidelně a musím říct, že jsme rádi za vítězství.”

Sebastian Vaněk, VOŠ DAKOL a SŠ DAKOL, Petrovice u Karviné: “Je to určitě těžší než normální masáž, protože musíme dávat ohledy na kolegu, každý jede jinak rychle a sjednotit se, bylo ze začátku problém, ale myslím si, že jsme to zvládli v pohodě. Moje pocity? Splnili jsme, co jsme měli, co po nás bylo požadováno. Jak jsme trénovali, tak to bylo. Jsme za to rádi.”

Soutěž již tradičně podpořila i havířovská radnice.

Jana Feberová (ČSSD), náměstkyně primátora: “Já jsem ráda přijala opět záštitu, protože jednak na Středním odborném učilišti Dakol v Havířově máme žáky, kteří zde studují a úspěšně studují a každoročně tady sbírají ceny. Je na místě, abychom je podpořili a nehledě na to, že je to tady v krásném prostředí a mezi mladými lidmi. A to je vždy fajn.”

Škola Dakol by si přála, aby v následujících ročnících se kromě škol ze Slovenska do soutěže Zlatý masér zapojily i školy ze sousedního Polska.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyH&M Doprava F-M s.r.o. - trasy
Český Těšín
od 38 000 do 44 000 Kč/měsíc

Detail

H&M Doprava F-M s.r.o. Český Těšín - Nošovice
Český Těšín
od 37 100 do 41 100 Kč/měsíc

Detail

Slezská důlní díla a.s. - Doly OKD, Diamo, státní podnik
Karviná
od 26 383 do 33 579 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry