Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Žáci ZŠ Frýdecká v Havířově si vyzkoušeli žít jeden den jako Švédi

  • Havířov,

Žáci ZŠ Frýdecká se na jeden den vtělili do mladých Švédů. Spolek přátel bludovické školy tam totiž pořádal další projektový den, tentokrát tedy na švédské téma.

Ivana Sobolová, předsedkyně Spolku rodičů bludovické školy: “Po covidové pauze jsme se vrátili k projektovým dnům na ZŠ Frýdecká, kdy pro žáky připravujeme různé soutěžní disciplíny s motivací švédské země. Takže třeba pro dnešek jsme měli připravené detektivky pro malé, kdy luštili z obrázkových hádanek Pipi Dlouhou punčochu a v šifře hledali Astrid Lindgrenovou, takže používali slovníky a podobné jiné věci. Velcí mají šifru online. A pak lyžujeme a hrajeme florbal, protože Švédsko je kolébkou florbalu a i další sportovní disciplíny jsou motivovány právě touto zemí.”


Maruška Vojtíčková, žákyně 2. třídy: “Máme dneska ve škole Švédský den. Hlavní město je Stockholm, které se skládá ze 14 ostrovů. Z pohádek známe Pipi Dlouhou punčochu, Děti z Bullerbynu, Lottu z Rošťácké ulice, Karkulína z střechy. Nacvičili jsme si Mamma Mia od skupiny ABBA. Budeme mít různé soutěže. Zatím jsme lyžovali na dřevech mezi kužely.”
Václav Muras, žák 9. třídy: “My jako letošní deváťáci jsme si na Švédský den připravili mnoho soutěží. My tady máme stanoviště florbalu, protože to je jeden z národních letních sportů ve Švédsku."

Děti si připomínaly švédské tradice, výrobu montovaného nábytku nebo se učily některá slovíčka. Celou školou se navíc linula vůně pečených vaflí a skořicových šneků.

Ivana Sobolová, předsedkyně Spolku rodičů bludovické školy: “Malým žákyně devátých tříd připravují vafle, které si mohou ozdobit všemi dobrotami. A velcí ve školní kuchyňce připravují skořicové šneky, protože ve Švédsku se pořádají dny vaflí a dny skořicových šneků.”

Projektové dny jsou ve škole velmi oblíbené a všechny třídy se na ně pečlivě připravují.

Václav Muras, žák 9. třídy: “Podle mě to je dobré k tomu, že se podíváme, jaké mají v různých zemích zvyky, sporty, jídla, jakou tam mají kulturu nebo přírodu.”
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy