Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Mladí jachtaři mají za sebou úspěšnou sezonu

  • Havířov,

Jachtařská škola v Těrlicku, jejímiž členy jsou i děti z Havířova, se zamčením vody rozloučila s letošní sezonou. Klub absolvoval mnoho soutěží, na kterých mladí jachtaři sklízeli úspěchy.

Klub jachtingu Těrlicko ukončil letošní sezonu společným setkáním dětí, rodičů a přátel jachtingu. Na břehu nechyběla ani výstava celé flotily lodí, se kterou děti dosáhly v letošním roce velkých úspěchů.

Alexandr Pacek, předseda Jachting klubu Těrlicko: “Letošní sezona byla úžasná, podařilo se nám dosáhnout úžasných sportovních úspěchů. Děti ukázaly, že za ty dva roky, co je cvičíme, že se naučily neskutečné množství věcí a dovedností, kdy jsme z mistrovství republiky dovezli první místo v dívkách. V celopohárové soutěži celé republiky jsme si přivezli třetí místo a v kategorii mladších žáků jsme si přivezli druhé místo a další a další úspěchy. Co je pro nás nejdůležitější, že děti to baví. Žádné dítě za ty tři roky fungování jachtařské školy od nás neodešlo.”

Do jachtingové školy nechodí jen děti z Těrlicka.

Lucie Tkačová, jachtařka Jachting klubu Těrlicko: “Já jsem z Havířova. Sezona za mne byla super. Sice se hodně stávalo, že nefoukalo a nejvíc mě baví, když si na břehu můžeme hrát s kamarády, spíme tu ve stanech a je to super. Já jsem v tomto roce byla třeba v Krnově, v Brně a teď jsme nedávno byli v Krnově a to foukalo hodně a to byl skvělý zážitek. To se mi líbilo nejvíc.”
Lukáš Gelnar, jachtař Jachting klubu Těrlicko: “Sezona byla super, moc jsem si ji užil, užil jsem si ji s kamarády. Sice někdy nefoukalo, ale jinak to bylo super. Super to bylo na Krnově, to je vlastně rybník, ale to nevadí a na Lipně, protože tam dost foukalo.”
Ema Centrichová, jachtařka Jachting klubu Těrlicko: “Sezona byla super o mnoho lepší, než minulý rok. Parta je dobrá, sice se někdy škádlíme, ale to je jedno. Já jsem z Havířova a dostala jsem se tady přes kamarádku. Mám sestru a jezdíme spolu na závody.”
Lukáš Dragula, jachtař Jachting klubu Těrlicko: “Chodím tady tři roky. Sezona byla dobrá, zábavná a nejlepší to bylo asi v Krnově a Brně.” Jaké to je, když hodně fouká? To vás na tom baví, že to jezdí rychle a dobře se to otáčí? “Je to zábava, když fouká, ale někdy, když se něco pokazí, tak je to horší.” Už se ti stalo, že ses někdy převrátil s lodí? “Jo, stává se mi to často.”

Členy jachtařské školy čekal také důležitý úkol. A tím bylo uzamčení vody. K jejímu odemčení dojde opět na jaře.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy