Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Náměstí v centru Havířova zdobí darovaný smrk, letos bude jen jeden vánoční strom

  • Havířov,

50 let starý smrk, který rostl na soukromé zahradě v sousedním Šenově, bude letos o Vánocích zdobit centrum Havířova.

Kácení vánočního stromu pro Havířov v Šenově. Zdroj: TV Polar
Marie Tomsová, dárkyně stromu: "Strom u nás rostl zhruba 50 let. Jako sazeničku jej na skalku vysadila tchýně a on se pak rozrostl do takového statného stromu. Ve větším větru už jsme měli obavy, aby vydržel. Dokonce jsme o darování přemýšleli před 10 roky, ale nakonec na to došlo až letos. Už jsme se mu omluvili, že ho musíme skácet a poděkovali jsme mu za ty roky, které nám dělal společnost."

Oproti předchozím roků, kdy město nechalo stavět více vánočních stromů, a to v centru, na Podlesí a na Šumbarku, bude letos v Havířově pouze jeden. Tradičně bude nazdobený a bude součástí vánočního městečka s dřevěným betlémem. 

Slavnostní rozsvícení vánočního stromu se bude konat v sobotu 26. listopadu. Doprovodí ho Olympic a Sebastian. Už o den dříve  na náměstí vystoupí Tereza Mašková a Laura a její tygři. V dalších dnech budou hlavními taháky například Lokomotiva s Petrem Vondráčkem nebo Děda Mládek Illegal Band. 

Program vánočního městečka

Dění na náměstí Republiky v Havířově, ale také jiných místech v kraji, můžete sledovat prostřednictvím online kamer. Centrum Havířova uvidíte ZDE

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy