Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ratolesti díky akci Krabice pro děti budou mít pěkné Vánoce

  • Havířov,

Mnohé rodiny nemohou dětem dopřát bohaté Vánoce. I proto každým rokem pořádá Maniak aerobik Havířov akci Krabice pro děti. V letošním roce lidé byli velmi štědří a donesli rekordní počet dárků.

Stovky krásně zabalených dárků darovali lidé, ale i spolky a organizace pro již tradiční akci Krabice pro děti, kterou pořádá Maniak aerobik. Dárky k Vánocům jsou nyní uloženy na odboru sociálních věcí a postupně se dostávají do rodin.

Ivana Hlubinková Kožmínová, vedoucí Maniak aerobik Havířov: “Já jsem to vyhlásila stejně jako loni a čekala jsem, že to bude horší, protože ta doba není dobrá, tak jsem si myslela, že lidé nebudou na tuto akci slyšet. Zapojilo se od nás hodně dětí z Maniak aerobiku, ale objevily se organizace a samotní lidé, které jsme vůbec neviděli. Například dámy z Prckova ráje, AZ hokejisté Havířov, což také nebývalo do loňska. Hodně se zapojila škola K. Světlé, Synchronizovaný klub plavání Havířov. Takže takové kluby, které se do loňska nezapojily a bylo to moc hezké, musím říct.”

Co říkáte na výsledek, když se tady tak podíváte?

Ivana Hlubinková Kožmínová, vedoucí Maniak aerobik Havířov: “Já jsem rozněžnělá, protože tak, jak už jsem řekla, myslela jsem, že po prvních dnech to bude taková slabota, bída, ale lidé jsou strašně hodní. Oceňuji i to, že do loňska donesli někteří lidé balíčky, věci a hodili to a zabalte to. Teď, když se podíváte, tak balíčky jsou krásně zabalené, krásně popsané, je tam přání k vánocům pro ty děti. Takže je to moc pěkné.”

Kromě pracovníků odboru sociálních věcí se do akce v letošním roce zapojily ostatní odbory magistrátu a také městské organizace.

Bernarda Urbancová, vedoucí odboru sociálních věcí MmH: “Budeme ty balíčky dávat do rodin, se kterými OSPOD pracuje. Děvčata znají ty své rodiny, něco se již i rozdalo, takže v rámci návštěv, šetření vždy vezmou balíček podle věku dítěte a dají to dětem. Je pravda, že některé děti opravdu by možná ani balíček nedostaly, kdyby nedostaly tento.”

Byla nějaká výzva, co by měly balíčky obsahovat? Nebo máte alespoň tušení, co v nich je?

Bernarda Urbancová, vedoucí odboru sociálních věcí MmH: “Konkrétní výzva nebyla, ale podle zkušeností a i podle toho, jak děvčata tady ty balíčky svoje balily, tak víme, že jsou to balíčky od nula do 17 let. Jsou tam různé věci. Kosmetika, jsou tam hračky, pomůcky na kreslení, omalovánky, ale podstatné je to, že balíčky mnohdy dělaly děti pro děti. Děti z těch rodin, které mají lepší sociální situaci, tak dávají třeba své hračky, nebo koupí nějakou drobnost a balí to pro děti tohoto charakteru, pro naše ospoďácké.”

Podle sociálních pracovníků rodin, které se dostávají do složitých situací, rychle přibývá.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy