Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Akci Krabici pro děti podpořily v Havířově stovky lidí, dárky poputují do sociálně slabých rodin

  • Havířov,

Mnohé rodiny nemohou dětem dopřát bohaté Vánoce. I proto každým rokem pořádá Maniak aerobik Havířov akci Krabice pro děti. V letošním roce lidé byli velmi štědří a donesli rekordní počet dárků.

Stovky krásně zabalených dárků darovali lidé, ale i spolky a organizace pro již tradiční akci Krabice pro děti, kterou pořádá Maniak aerobik. Dárky k Vánocům jsou nyní uloženy na odboru sociálních věcí a postupně se dostávají do rodin.

Ivana Hlubinková Kožmínová, vedoucí Maniak aerobik Havířov: “Já jsem to vyhlásila stejně jako loni a čekala jsem, že to bude horší, protože ta doba není dobrá. Já jsem rozněžnělá, protože tak, jak už jsem řekla, myslela jsem, že po prvních dnech to bude taková slabota, bída, ale lidé jsou strašně hodní. Oceňuji i to, že do loňska donesli někteří lidé balíčky, věci a hodili to a zabalte to. Teď, když se podíváte, tak balíčky jsou krásně zabalené, krásně popsané."

Vedle pracovníků odboru sociálních věcí se do akce v letošním roce zapojily ostatní odbory magistrátu a také městské organizace.

Bernarda Urbancová, vedoucí odboru sociálních věcí MmH: “Budeme ty balíčky dávat do rodin, se kterými OSPOD pracuje. Děvčata znají ty své rodiny, něco se již i rozdalo, takže v rámci návštěv, šetření vždy vezmou balíček podle věku dítěte a dají to dětem. Je pravda, že některé děti opravdu by možná ani balíček nedostaly, kdyby nedostaly tento.”

Podle sociálních pracovníků rodin, které se dostávají do složitých situací, rychle přibývá.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy