Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zastupitelé v Havířově schválili rozpočet na rok 2023, do investic půjde před 400 milionů

  • Havířov,

Havířov má se za sebou poslední letošní zasedání zastupitelstva. Hlavním bodem bylo schválení rozpočtu pro rok 2023. Na investice město vyčlenilo přes 400 milionů korun. Opozice však tvrdí, že je to málo.

Havířov má schválený rozpočet na rok 2023. Radnice počítá s příjmy ve výši 1,6 miliardy korun. Výdaje budou tvořit necelých 1,9 miliardy. Rozpočet ale bude vyrovnaný, protože rozdíl se pokryje z rezerv a přijatého úvěru.

Ondřej Baránek (ANO), náměstek primátora: "My chceme v příštím roce investovat 404 miliony korun. Ty investice, které děláme, jsou hlavně do parkovišť. Největší investice je správa budovy, kterou jsme dostali od MSK, to znamená budova na ulici Kubelíkova zhruba za 53 milionů korun, tam bude nová služebna MP. Co se týče dalších investic, bude tam cyklostezka, budeme opravovat bazén na ZŠ F. Hrubína a přijali jsme také 300 milionový úvěr na datové sítě do škol ve městě Havířově.”

Opoziční zastupitelé z řad Havířov Sobě rozpočet nepodpořili.

Martin Cyž (Havířov Sobě), zastupitel: "Zaprvé si myslíme, že Havířov si zaslouží větší podíl investic. Ta částka by měla být řádově o dvě stě milionů vyšší. Druhý důvod, který máme, je ta situace v rámci rozložení, lokalizace investic v rámci města, kde je nešťastné, že se centralizují ty investice do toho středu.  A ten třetí důvod, který nám vadí, je to, že my část toho rozpočtu projíme. Staré římské přísloví chléb a hry."

Na počátku příštího roku se bude muset radnice zabývat i otázkou zvýšení nájemného v městských bytech, protože výběr už nestačí na nutné opravy.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy