Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V příštím roce se zřejmě upraví cena nájemného v havířovských městských bytech

  • Havířov,

Městská realitní agentura musí každý rok investovat do oprav bytů i domů. Náklady se ale zvyšují. Podle jednatele společnosti Róberta Masaroviče musí dojít ke zvýšení nájemného. Radnice bude ale o případné úpravě teprve rozhodovat.

Veškeré vybrané peníze z nájemného Městská realitní agentura investuje do oprav a rekonstrukcí. Situace už ale začíná být neúnosná.

Róbert Masarovič, jednatel společnosti MRA: “Peněz je dlouhodobě nedostatek. My jsme za předchozí volební období opravili přes dva tisíce bytů, konkrétně u elektroinstalací, dostali jsme se pod polovinu bytového fondu. Což je velký úspěch, nicméně čekají nás ještě stoupačky. Obecně ta otázka má jednoduchou odpověď. Peněz dostatek není. Ani na opravy, ani na investice a nepomáhá tomu ani současná situace, kdy v roce 2022 extrémně zdražily některé vstupy stavebního materiálu.”

Tudíž se nabízí otázka, budete hýbat s nájemným?

Róbert Masarovič, jednatel společnosti MRA: “S nájemným se bohužel bude muset hýbat. Zatím není rozhodnuto, jakým matematickým modelem do toho půjdeme. Můžu ubezpečit nájemníky, že se tak nebude dít k prvnímu lednu. Bude se tak dít nejpravděpodobněji a nejblíže k prvnímu dubnu. Tak, abychom nezatížili ještě zimní sezonu tím nájemným, nicméně upravovat se bude muset.”
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy