Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

ZŠ Kpt. Jasioka uspořádala vánoční jarmark pro útulek Max

  • Havířov,

Ani nepřízeň počasí neodradila děti ze ZŠ Kapitána Jasioka od uspořádání vánočního jarmarku. Školáci totiž měli velký cíl. Z utržených peněz koupí dárky pro zvířata v útulku.

Všechny tyto výrobky vlastnoručně dělali žáci ze Základní školy Kpt. Jasioka v Havířově. Vánoční jarmark ještě obohatili krásným vystoupením dětí z třetí třídy a družiny. Hlavní myšlenkou bylo pomoci zvířatům.

Růžena Bajerová, ředitelka ZŠ Kpt. Jasioka: “My jsme tento jarmark chystali už v loňském roce a bohužel nám ho překazil covid. A v letošním roce jsme se rozhodli, že půjdeme cestou charity a rozhodli jsme se výtěžek věnovat Útulku Max. Za výtěžek nakoupíme granule pro psy, hlavně pro větší psy, protože jsme se dozvěděli, že těch je v útulku nejvíce a nějaký ten pamlsek. A ještě v příštím týdnu děláme sbírku. To znamená deky, prostěradla, ručníky, osušky. Všechno, co se dá použít v kotcích.”
anketa: “Na letošní jarmark jsme si připravili zápichy do květináčů, potom tady máme i vizitky na dárečky, cukroví pečené domácí máme.”

Je to dobrá myšlenka takto podporovat útulek?

anketa: “Podle mne ano a myslím, že letos jsme se domluvili velmi dobře na ten útulek. Myslím, že i zvířata by měla mít hezké Vánoce.”
anketa: “Já si myslím, že to je dobrý, akorát není ideální počasí. Lepší by bylo, kdyby to bylo uvnitř, ale je dobré, že to půjde na ten útulek.”
anketa: “My jsme ze šesté třídy a vyrobili jsme vánoční věnce a různé svíčky tu máme, ozdoby na vánoční stromek. Je to super.”
anketa: “Vystoupení je pěkné, akorát nevyšlo počasí. Děti se na to připravovaly z družiny a ze školy a je to škoda. Aspoň mají na Vánoce ti pejsci něco do těch kotců.”

Útulek o připravovaném jarmarku školy věděl a zaměstnanci jsou moc rádi, že děti myslí i na zvířata.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy