Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nebezpečné rampouchy na střechách v Havířově ohrožují chodce a vyplavují lidem byty

  • Havířov,

Na pozoru by se měli mít lidé, kteří procházejí podél domů, kde se na střechách vytvořily rampouchy. Ty mohou při pádu ohrozit nejen chodce, ale značně poškodí i zaparkovaná auta. V Havířově navíc nahromaděný led vytopil několik bytů.

Na tyto Vánoce paní Maršálková z Havířova nezapomene. Z jedné strany má úplně vytopený byt. Bydlí na Dělnické ulici v horním patře. Led a sníh na střeše zřejmě ucpal okapy a voda se manželům už od pátku valí do bytu a ne jen jim. Pomoc i přes urgence prozatím nepřišla.

Magdaléna Maršálková, nájemnice: "Každou hodinu tento kýbl vylévám. Další nádoby každých pár minut. Sbírám vodu, ať ještě souseda nevytopíme. Stačí, jak já už toto prožívám. Já jsem na nervy. My ve dne v noci od toho pátku my sbíráme vodu.”

Problémy se sněhem na střechách a rampouchy jsou na mnoha domech ve městě. Na hlavní třídě je dokonce uzavřený chodník. Lidé tam ale přesto chodí.

Anketa: “Jdu po kraji a sleduji to. Je to bordel od nich, že to nedali pryč. Včera tady stáli policajti, hasičské auto, natáhli pásek a hotovo a šli do pryč.”

Nájemníci domu v centru Havířova si dobře vzpomínají, co se právě na tomto chodníku stálo před lety.

Aleš Milerský, nájemník: "To tady kdysi sjela taková deska sněhu. V poledne to spadlo na jednu paní, která zůstala ležet pod balkonem a odvezla ji sanitka. Byla zraněná a údajně měla zlomenou klíční kost a něco s hlavou, asi otřes mozku. Letos to vyřešili tím, že to v pátek zapáskovali, uzavřeli celý chodník až na konec baráku. Vylepili cedule v baráku, že máme chodit zadním vchodem, ovšem na druhé straně je ta situace podobná. Takže já nevím, co se tím vyřeší. Navíc je tam napsáno, že rampouchy budou odstraňovat až v pondělí.”

Městská realitní agentura, ale i další vlastníci domu se situaci snaží řešit.

Simona Součková, mluvčí MRA Havířov: “Jedná se o problém v několika lokalitách města. Intenzivně jsme už v sobotu poptávali asi patnáct firmem, které mají plošiny a také hasiče. Bohužel nikdo nám o víkendu nevyhověl. Plošinu máme domluvenou na pondělí. Problém také je, že takto velký automobil se nedostane ke každému domu a bude se to muset řešit i jiným způsobem.”

Lidé by neměli rozhodně shazovat rampouchy sami. Nesli by zodpovědnost za případné škody či zranění.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy