Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

VIDEO: Zledovatělý sníh padající při oblevě ze střechy málem v Havířově zabil člověka a poškodil 6 aut

  • Havířov,

Obrovské štěstí měl člověk, na kterého v pátek v centru Havířova spadl zledovatělý sníh uvolněný během oblevy. Na různých místech bylo poškozeno 6 aut.

Sníh nahromaděný na střechách nejdříve pomalu odtával, v pátek odpoledne však na několika místech došlo k uvolnění větších částí, které při dopadu poškodily zaparkované automobily. V jednom případě spadl sníh přímo na člověka, který stál u auta, ze kterého pravděpodobně chvíli předtím vyložil nákup. 

K neštěstí se schylovalo ve dvorové části Hlavní třídy. Shodou okolností jde o stejný dvorek, kde před časem v lisu popelářského vozu zemřela 21letá žena. 

Tentokrát šlo o život člověku, který byl ve špatnou chvíli na špatném místě. Na místě totiž neparkoval, pouze přijel k zadnímu vchodu, aby z kufru vyložil náklad. Že na něj naprosto nečekaně spadne těžký sníh, ani v duchu nepředpokládal. Po chvilkovém otřesení nastoupil do auta a přeparkoval. TV Polar zatím nemá informaci, že by utrpěl zranění. 

Jen o několik minut později se ze stejné střechy uvolnily další plotny ledu. První dopadla na silnici jen chvíli poté, co místem projelo osobní auto a z průchodu prošli dva lidé. Další várka však už mířila přesně na zaparkovanou fabii. Situaci následně začala vyšetřovat policie.

René Černohorský, mluvčí Policie ČR MSK: "V Havířově máme v této chvíli evidováno 6 poškozených vozidel, ale nevylučujeme, že jich bude více, až lidé poškození zjistí. Doporučujeme, aby událost ohlásili. K sesuvu zledovatělého sněhu ze střech došlo v několika lokalitách Havířova, zejména ve dvorové části Hlavní třídy. Zranění hlášena nemáme. Policisté riziková místa opáskovali. Do těchto prostorů by lidé neměli vstupovat."

V některých místech vozidla parkovat neměla a jejich majitelé zřejmě budou mít potíže s uplatněním škod. 

René Černohorský, mluvčí Policie ČR MSK: "Obecně v tomto počasí doporučujeme neparkovat v blízkosti domů se šikmými střechami, zvláště ne přímo u stěn. Stejně tak by měli být lidé ostražití při procházení, kolem takových domů. padat ze střech nemusí přímo viditelné rampouchy, ale i odtávající nahromaděný sníh."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy