Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Popelář byl rychlý a lis zastavil do dvou sekund, ženě to však život nezachránilo

  • Havířov,

Tragická událost, při které v lisu popelářského vozu v pondělí v Havířově zemřela 21letá žena, vyvolala mnoho reakcí. Lidé diskutovali o tom, za jakých okolností se do kontejneru dostala a zda vůbec dobrovolně.

Současně vyvolalo otazníky, zda žena v odpadové nádobě spala natolik tvrdě, že poměrně dlouho nereagovala na hluk a silné otřesy při manipulování s kontejnerem. V diskusích na sociálních sítích lidé také řešili, zda se dalo neštěstí zabránit dřívějším zastavením lisu, pečlivější kontrolou obsahu kontejneru, instalováním senzorů nebo rychlejším uvolněním hydrauliky. 

Z dosavadních informací nevyplývá, že by se na smrti nešťastnice podílel někdo jiný. Více o stavu mladé ženy před smrtí by měla odhalit pitva.

TV Polar má k dispozici videozáznam z kamery, která snímá prostor parkoviště. Z něj vyplývá časový průběh celé události.

Popeláři přijeli do dvorové části v 6 hodin a 24 minut. Nejdříve vysypali kontejnery u prvního stanoviště a zatímco nákladní vůz začal o 2 minuty později couvat k druhému kontejnerovému stanovišti, dva pracovníci tam přešli přes hřiště pěšky. Jde rozpoznat, že se oba pracovníci u kontejnerů chvíli zdrží, když nahlížejí dovnitř. 

Pak už šlo doslova o sekundy, které mladé ženě ze života zbývaly.

6:27:19 Popeláři nejdříve do popelářského vozu vhodili velkou krabici od televizoru a pak si připravili k vysypání dva kontejnery s tříděným papírovým odpadem. Přesto, že s kontejnerem pojížděli zhruba 10 metrů a nádoba se značně otřásala po celou dobu vysypávání, žena uvnitř nijak nereagovala a popeláři nemohli mít ani tušení, že se uvnitř nachází.

Václav Zyder, náměstek ředitele Technických služeb Havířov: "Probíhá vizuální prohlídka, což se stalo samozřejmě i v tomto případě. Bohužel tu osobu nebylo vidět. Ta nezareagovala ani ve chvíli, kdy začala manipulace s tou nádobou a pak došlo až k té tragické události.”

6:27:37 Stroj vyzvedl kontejner, který se v horní úvrati převrátil, aby se odpad vysypal.

6:27:47 Aby se odpad vysypal všechen, stroj s nádobou několikrát silně zatřese.

6:27:50 Stroj kontejner spustil zpátky dolů na zem a jeden z mužů ho začal tahat zpátky na stanoviště.

6:27:58 Po automatickém spuštění lisu se z útrob vozu ozval děsivý křik. Muž od kontejneru okamžitě přiskočil ke stop tlačítku a chod stroje během dvou sekund zastavil. Bezprostředně poté nahlédl dovnitř vozu a po spatření hlavy uvězněného člověka uskočil zpátky.

6:28:00 Popeláři začínají organizovat pomoc. Volají tísňovou linku a popelářské auto přeparkovali, aby uvolnili průjezd.

6:35:50 Na místo přijíždí autohlídka Policie ČR. Policisté ověřují situaci a urgují příjezd hasičů a záchranné služby.

6:38:40 Současně dojíždějí hasiči a záchranka. V té době však už ženě není pomoci. Lis jí způsobil zranění, která nebyla slučitelná se životem.

Po ukončení vyšetřování na místě neštěstí posádka popelářského vozu dokončila svou směnu a následně využila nabídnuté odborné pomoci, aby se vypořádala s traumatizujícím zážitkem.

Václav Zyder, náměstek ředitele Technických služeb Havířov: "Samozřejmě našimi zaměstnanci to otřáslo, jsou to lidé. Není to příjemné, když při pracovní činnosti někdo zemře. My jim poskytneme veškerou naši podporu se vším, co bude zapotřebí."

Jak ze záznamu dále vyplývá, v době, kdy k neštěstí došlo a dvorkem se rozlehlo děsivé zasténání ženy trpící pod tlakem lisu, byli poblíž na parkovišti další lidé. Jeden čistil světlé vozidlo od námrazy, další dva vystupovali z automobilů po zaparkování a jeden člověk procházel po chodníku kolem kontejnerů. Pokud by mohli policii k události něco sdělit, měli by se přihlásit na lince 158 nebo na policejním okrsku.

Nahlásit chybu


K tématu
V-TRADE, s.r.o. - Bohumín
Bohumín
od 3 200 Kč/měsíc

Detail

ZENOFIAVAV s.r.o.
Český Těšín
od 25 000 Kč/měsíc

Detail

Hakan Foods s.r.o.Karviná
Karviná
od 19 700 Kč/měsíc

Detail