Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Trenéři ragby se věnují dětem z MŠ, havířovská radnice projekt podpoří

  • Havířov,

Děti z šesti havířovských mateřských škol pravidelně chodí na halu Slavii, kde se jim věnují trenéři z ragbyového klubu. Tuto aktivitu se nyní rozhodla podpořit i radnice.

Pohybová průprava u dětí a hlavně v dnešní době je velmi důležitá. Radnice proto podporuje projekt trenéři do škol. Ragbyový klub se už ale mnoho let věnuje úplně těm nejmenším dětem aniž by si požádal o dotaci. Což se nyní změní.

Jana Feberová (ČSSD), náměstkyně primátora: “My jsme se to dozvěděli nedávno, když jsme dělali hodnocení ředitelů, že takový projekt vlastně funguje. Je škoda, že už jsme nemohli dříve dotačně podpořit ragby klub. Ale teď se to určitě napraví, protože chodí tady asi šest stálých školek a trenér si to pochvaluje a je to vidět i na dětech, že se jim zlepšila pohybová průprava a já si myslím, že to je fajn.”
Patrik Kovács, sportovní ředitel, trenér: “Je to vlastně světový projekt pro předškolní děti a my jsme si to trochu upravili podle sebe a snažili jsme se děti přilákat ke sportu. Nejen ragby, ale celkově ke sportu, aby se děti hýbaly a neseděly jen u tabletů, počítačů a televizí. Určitě to uvítáme, protože jsou s tím spojené náklady, ať už občerstvení pro děti, které celé hradíme, tak platy trenérů, kteří se na těch hodinách podílí, tak i pronájem prostor, ve kterém provádíme cvičení, takže určitě každou korunu uvítáme.”

Pravidelnými návštěvníky tělocvičny jsou i děti z MŠ Emila Holuba.

Jůlinko, co tady děláte a proč není ten míč kulatý?

anketa: “Protože hrajeme ragby.”
anketa: “My tady běháme, nosíme kloboučky a učíme se pracovat s tím míčem.”
anketa: “Já jsem rád, že tady běháme.” A co tě ještě baví? “Že cvičíme.”

Vy jste ze školky Holubovky, tak mi řekni, co tě tady na tom baví?

anketa: “Běhání a klobouček nosit na balónu a na hlavě.”
anketa:  “My budeme běhat přes překážky.”

Hodiny s trenérem vítají u učitelky z mateřinech. Děti odcházejí z cvičení veselé a plné energie.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy