Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Havířově se konala velká výstava plastikových modelů, k vidění byl i Airbus A380

  • Havířov,

Sestavit plastikový model třeba letadla či vozu, zabere opravdu mnoho týdnů práce. Modeláři se nyní mohli pochlubit a sdělit si své zkušenosti na výstavě, kterou uspořádalo Středisko volného času Asterix v Havířově.

Kroužek modelářů ve Středisku volného času Asterix v Havířově sice nemá prozatím moc členů, o to více je těší, jak velký zájem byl o první soutěžní výstavu, na kterou přijeli modeláři z různých koutů České republiky, ale také ze sousedního Polka či Slovenska. Celkem bylo k vidění na 300 plastikových modelů.

Leoš Penčák, vedoucí modelářského kroužku, spoluorganizátor: "Soutěží se s různými modely. Buď letecké techniky, nebo civilní techniky, bojové techniky, jsou tady i figurky k vidění."

Pan Jaroslav Král přijel až z Prahy. Na výstavu dovezl modely dopravních letadel. Sestavení jednoho exempláře trvá i více než půl roku.

Jaroslav Král, modelář: "Mojí takovou specializací je, že ta letadla jsou vystrojena efekty. To znamená, že svítí, eventuálně se točí vrtule a je to takové dynamičtější. A na výstavě tady ode mne můžete vidět A380."

Mladý Filip navštěvuje kroužek právě v Havířově. I pro něj byla výstava inspirací.

Filip Schwachula, modelář: “Já už jsem byl na výstavách, ale nikdy jsem tam neměl model. Já se hlavně věnuji pásovým vozidlům a hlavně německým."
anketa: “Je to konečně něco pro nás. Pomalu je těchto výstav jako šafránu a já jsem velmi šťastný, že takové akce jsou."

Součástí výstavy byly i workshopy, kde se nadšenci dozvěděli mnoho užitečných věcí.

Nahlásit chybu


K tématu
Správa železnic, státní organizace Bohumín
Bohumín
od 30 000 Kč/měsíc

Detail

RegioJet a.s. - nástupní místo Havířov, Bohumín
Havířov
od 25 000 do 38 000 Kč/měsíc

Detail

Hakan Foods s.r.o.Karviná
Karviná
od 19 700 Kč/měsíc

Detail