Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Havířovská nemocnice uvedla do provozu nový mamograf, je tak centrem diagnostiky i léčby

  • Havířov,

Nemocnice v Havířově uvedla do provozu nový mamograf. Takto výkonný a moderní přístroj mají jen další dvě nemocnice v Česku. Mezi jednu z výhod patří nižší dávka záření. Nemocnice bude nyní zabezpečovat diagnostickou a do budoucna i screeningovou péči.

Rakovina prsu je černou můrou všech žen. Úspěšnost léčby závisí na včasném odhalení. Nemocnice v Havířově bude nyní diagnostiku provádět na jednom z nejmodernějších mamografů.

Patrik Valenta, primář radiodiagnostického oddělení: “Tento mamograf má nižší dávku záření, tím pacientky šetří a navíc nově je vybaven zařízením na odběr biopsií, což jsme dosud neměli."

Nemocnice je komplexním centrem. Od diagnostiky, přes chirurgický zákrok až po onkologickou léčbu.

Martin Sedláček, náměstek ředitele Nemocnice Havířov: "Dochází k odebrání materiálu. Ten je rychle zpracován v naší patologické laboratoři a následně je informován ošetřující lékař, který rozhodne o dalším postupu. Stejně tak na operačním sále je přítomen patolog, který hodnotí odebraný vzorek, hodnotí resekční linie a dává chirurgovi on-line informaci, zda operace byla provedena lege artis."
Norbert Schellong, ředitel Nemocnice Havířov: "Havířovská spádová oblast má zhruba 30 tisíc žen ve věku 40+, které by měly každé dva roky chodit na preventivní vyšetření a chodí jich v tuto chvíli jen pět tisíc."

Nemocnice bude usilovat, aby se v co nejkratší době stala ne jen diagnostickým, ale také screeningovým centrem.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy