Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Stavba stacionáře pro lidi s hendikepem v Havířově je před kolaudací

  • Havířov,

Ještě v únoru byla výtahová šachta nově připravovaného stacionáře v Havířově zatopená vodou. I kvůli tomu radnice ukončila se zhotovitelem smlouvu. Problém nakonec město vyřešilo a rekonstrukce bývalých jeslí pro potřeby lidí s mentálním hendikepem je před kolaudací.

Na rekonstrukci bývalých jeslí na denní stacionář pro lidi s mentálním hendikepem radnice v Havířově jen tak nezapomene. Stavbu provázely takové nedostatky, že se město bude nakonec se zhotovitelem soudit. Největší problém, kterým byla voda ve výtahové šachtě, se už ale podařilo vyřešit.

Bohuslav Niemiec (KDU-ČSL), náměstek primátora: “Výtah je v provozu, výtah funguje. Problém s vodou jsme vyřešili tak, že kolem přístavby tohoto prostoru jsme vytvořili odvodňovací vrty, které stahují vodu z násypového bazénu a přímo v prostoru výtahové šachty je vytvořena plechová vana, která zabraňuje průsaku vody. Takže těmito dvěma opatřeními jejich kombinací jsme zabránili přítokům vody do výtahové šachty a výtah řádně funguje.”

V jaké fázi se nyní ta stavba nachází, je už připravená ke kolaudaci?

Bohuslav Niemiec (KDU-ČSL), náměstek primátora: “Doděláváme poslední věci, které chybí ke kolaudaci. Doděláváme i zahradu, která by měla být hotová nejpozději v květnu, tak abychom všechny náležitosti této stavby byli schopni předat k užívání právě k prvnímu květnu.”

Klienti Santé ze stacionáře na ulici Čelakovského začnou novou budovu využívat od května. Ti z ulice Lipová pak od června.

Michaela Rosová, ředitelka Santé: “Budova bude pro nás výhodnější určitě, protože je přizpůsobená k naší klientele, ke klientele středně těžké a těžké případně kombinované postižení a samozřejmě je to i k manipulaci imobilních klientů. Mají tam předepsané rozměry, které tato budova plně splňuje. Dále je přizpůsobená, nebo se přizpůsobuje i zahrada, která je krásná, velká takže bude taktéž využita plně pro naši imobilní klientelu."

Jak na tuto změnu reagovali rodiče?

Michaela Rosová, ředitelka Santé: “Já mohu říct sama za sebe, že určitě kladně. Samozřejmě nějaké otázky byly, ty jsme si vysvětlili, zdůvodnili jsme a myslím si, že rodiče, opatrovníci i klienti nemají problém s tím, že se budou stěhovat do nové budovy.”
anketa: “Těším se tam, těším se tam.” Už víte, jak to tam vypadá? “Ano, byl jsem se tam minulý týden podívat.”
anketa: “Jo těším se. To dojíždění je pro mne blbé. Musím jezdit autobusem, musím brzy vstávat, tak uvidíme, ale snad si tam zvykneme.”

Obě budovy stávajících stacionářů zůstanou v majetku města, které rozhodne o jejich dalším využití.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyČOS - Česká ochranná společnost a.s. - Průmyslová zóna Nové Pole
Karviná
od 17 300 Kč/měsíc

Detail

ČOS - Česká ochranná společnost a.s. objekty Horní Suchá
Horní Suchá
od 17 300 Kč/měsíc

Detail

MadExIm služby s.r.o. - areál NKZ Stonava
Stonava
od 25 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail