Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Policisté zadrželi muže, který 9 měsíců kradl v obchodech v Havířově

Havířov |

Téměř 30 krádeží za devět měsíců. Taková je bilance zloděje, který řádil v havířovských obchodech. Spolupráce tamních policistů a strážníků nakonec vedla k jeho dopadení. Způsobil škodu zhruba 38 tisíc korun a teď mu hrozí až 3 roky vězení. Na verdikt soudu si počká ve vazbě.

Osobní a místní znalost policistů obou havířovských obvodních oddělení a kriminalistů, nekonečné množství hodin strávených při výpovědích poškozených i svědků a v neposlední řadě spolupráce s městskou policií vyústila k muži podezřelému z téměř dvaceti krádeží v havířovských prodejnách.

Daniela Vlčková, mluvčí PČR Karviná: "Začátkem týdne havířovští kriminalisté obvinili devětadvacetiletého muže ze spáchání pokračujícího přečinu krádeže. Od loňského srpna do poloviny května letošního roku se měl dopustit devatenácti skutků. Z různých prodejen napříč Havířovem měl odcizit potraviny (např. čokolády a cukrovinky, uzeniny, luxusnější konzervy), alkohol, oblečení, boty či toaletní vody. Sortiment, který ho měl zaujmout, se zřejmě odvíjel od zájmu „trhu“. Před Vánoci to bylo např. máslo, na jaře sportovní boty."

Párkrát byl zadržen ostrahou a odcizené zboží bylo vráceno zpět na prodejnu, přičemž v jednom případě se pokusil muže z ochranky napadnout a utekl. Ovšem většinou se mu mělo podařit projít se zbožím přes pokladny, aniž by zaplatil. Škoda, kterou měl způsobit, byla vyčíslena na zhruba 38 000 korun.

Daniela Vlčková, mluvčí PČR Karviná: "Obviněný muž svou trestnou činnost nepopíral, ke skutkům kladeným mu za vinu se doznal. Uvedl, že zboží, které získal, prodal náhodným osobám a za utržené peníze si obstaral jídlo, cigarety a někdy také pervitin. V případě odsouzení mu hrozí trest odnětí svobody až na tři roky."

Aby se nevyhýbal trestnímu stíhání, podali kriminalisté státnímu zástupci podnět k návrhu na jeho vzetí do vazby, což soudce akceptoval.

Nahlásit chybu


K tématu

Pohotový svědek hlásil policistům pohyb lupiče, který přepadl seniorku v Orlové

18. února 2024 12:24 | Orlová | Jiří Cileček

Lupič přepadl seniorku v Orlové a ukradl jí mobilní telefon. Vzápětí se snažil utéct. Vyběhl za ním ale pohotový svědek, který zároveň hlásil pohyb lupiče policii na lince 158. Za 4 minuty byli na místě strážníci i policisté a 35letého recidivistu, který před pár týdny vyšel z vězení, dopadli. Teď se tam může vrátit až na 10 let.

Muž kradl v ostravských obchodech na co přišel, už je ve vazbě

22. září 2023 14:28 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Potraviny, oblečení, drogerii nebo LED osvětlení. 33letý muž obrážel všemožné obchody v Ostravě a kradl tam vše, co mu přišlo pod ruce. Na svědomí má desítky krádeží. Nyní už sedí ve vazbě.

Kriminalisté odhalili do roka a do dne pachatele vloupání do mléčného baru v Ostravě

18. července 2023 22:51 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Před spravedlností stejně neunikl. Téměř do roka a do dne kriminalisté z Ostravy-Hrabůvky obvinili 37letého muže podezřelého z trestného činu krádeže. Toho usvědčily zajištěné a vyhodnocené stopy.


Záchranáři během soboty museli několikrát do Beskyd, u zraněných pacientů zasahoval i vrtulník

Včera 21:02 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

Týmy krajské zdravotnické záchranné služby v sobotu opakovaně zasahovaly v terénu Beskyd. Kromě pozemních posádek byl ve dvou případech vyslán i vrtulník LZS a záchranáři spolupracovali s členy horské služby.

Při požáru rodinného domu v Českém Těšíně zasahovalo pět hasičských jednotek, dva lidé byli intoxikováni

Včera 20:56 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

Pět jednotek hasičů zasahovalo v sobotu při požáru rodinného domu v městské části Stanislavice v Českém Těšíně. Dva lidé museli být kvůli intoxikaci předání do péče zdravotníků. Plameny napáchaly škodu za 500 tisíc korun.

Na zámku Hošťálkovy byly objeveny nové, dosud neznámé malby a fresky

24. května 2024 14:45 | Celý MS kraj | Karel Soukop

Na zámku Hošťálkovy mezi Krnovem a Bruntálem objevili provozovatelé nové malby, o kterých nevěděli ani restaurátoři. Zámek měl v historii velké štěstí v tom, že nebyl zásadně devastován, pouze výmalby byly kompletně zatřeny. Před válkou patřil rodu Skrbenských a následně rodu Arco.

Novojičínská ZUŠka proměnila městský park ve velké pódium

Novojičínské Smetanovy sady obsadili hudebníci, tanečníci, zpěváci a výtvarníci ze základní umělecké školy. Touto přírodní uměleckou scénou se připojili k celorepublikovému festivalu ZUŠ Open.

Ostrava přispěje na opravy památek a městských staveb. Dotační program funguje už 15 let

24. května 2024 13:31 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka | Ostravské minuty

Ostrava podporuje rekonstrukce a opravy památek a významných městských staveb už mnoho let. V posledních 15 letech pak fungují dva programy, které dělí podporované objekty na klasické nebo industriální a na sakrální stavby.

Vážná dopravní nehoda v Ostravě, dvě mladé dívky vstoupily pod projíždějící auto

Včera 9:13 | Ostrava-Jih | Lukáš Zavadil

Složky IZS zasahovaly v pátek odpoledne v Ostravě-Zábřehu na křižovatce ulic Výškovická a ulice U Studia u vážné dopravní nehody. Ve tři čtvrtě na pět převzali operátoři tísňové volání o střetu osobního vozidla se dvěma chodci. Na místo okamžitě vyjel lékařský tým ze základny v Zábřehu, dvě posádky rychlé zdravotnické pomoci a také policisté a hasiči. Záchranáři byli u zraněných během pěti minut.

Festival činoherního divadla hraje týden po celé Ostravě

24. května 2024 22:47 | Ostrava-Poruba | Libor Běčák | Kulturní okénko

Tradičně na několika místech se bude letos opět odvíjet program činoherního festivalu Dream Factory Ostrava. Úvodní představení patřilo pražskému Činohernímu klubu. Vedle Vojty Kotka či Ondřeje Rychlého v něm hraje Marta Dancingerová, která je tváří letošního ročníku.

Mladí hasiči z Horní Suché měli na závodech premiéru, obsadili krásné páté místo

24. května 2024 11:08 | Horní Suchá | Bára Kelnerová | Miniexpres Horní Suché

Mladí dobrovolní hasiči rádi trénují požární útok i štafetu uzlů. Ještě více ale mají rádi závody a poměřování sil s ostatními družstvy. A to mohli při konání osmého kola mládežnické ligy, kde mělo svou premiéru i družstvo z Horní Suché.

Příští rok začne II. etapa stavby jižního obchvatu Opavy. ŘSD vyhlásilo tendr na zhotovitele

24. května 2024 12:23 | Opava | Yvona Fajtová | Regionální zprávy POLAR

Severní obchvat Opavy, který je v provozu od loňského léta, výrazně ulevil centru města. Využívají ho všichni řidiči, kteří míří z Ostravy do Krnova a Bruntálu nebo opačným směrem. Z centra Opavy by už brzy mohli zmizet i kamiony, které míří do Olomouce a Hradce nad Moravicí.

V Ostravě soutěžili dopravní policisté. Regulovčík roku musí zvládnout křižovatku i skvěle řídit

24. května 2024 10:36 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka | Magazín 112

Ostrava opět po roce hostila dopravní policisty ze všech koutů MS kraje. Uskutečnil se totiž další ročník soutěže Regulovčík roku, který obnáší nejen perfektní řízení křižovatky, ale i další dovednosti, které musejí dopraváci ve službě zvládnout.

Odbor komunálních služeb karvinského magistrátu vyhodnotil a ocenil výtvarnou soutěž dětí

Návštěvníci dubnové akce Den Země svým hlasováním rozhodli o tom, která výtvarná díla z recyklovatelných materiálů jsou nelépe vydařená. Před pár dny byly vítězné týmy školáků odměněny.

Na Lodičkách v Karviné se dokončují úpravy okolí, jezero se ještě zarybní

Firma, která zajišťovala práce na odbahnění jezera Lodiček a úpravy břehů včetně výstavby nové lávky, ukončila zadané práce. Pro celkový efekt jsou ale nutné další kroky, včetně zarybnění jezera.

Jezero v karvinském parku Boženy Němcové čeká zarybnění

24. května 2024 13:21 | Karviná | Monika Danková | Regionální zprávy POLAR

Firma, která zajišťovala práce na odbahnění jezera Lodiček a úpravy břehů včetně výstavby nové lávky, ukončila zadané práce. Pro celkový efekt jsou ale nutné další kroky, včetně zarybnění jezera.

Městský fotbalový klub Havířov upořádal pro všechny prvňáky velkou náborovou akci

24. května 2024 10:57 | Havířov | Bára Kelnerová | Regionální zprávy POLAR

Havířovský Městský fotbalový klub se opět zapojil do akce Měsíc náborů. Na hřišti si děti vyzkoušely nejen práci s míčem. Klub věří, že po náboru získá do svých řad až 50 nových dětí.

Radnice v Havířově zvažuje udělat z dětské skupiny školku

23. května 2024 20:54 | Havířov | Bára Kelnerová | Regionální zprávy POLAR

Rodiče, kteří dávají své malé děti do městské dětské skupiny v Havířově, jsou v nejistotě. Radnice bude muset na čas uzavřít budovu kvůli nutné rekonstrukci. Po otevření by zařízení fungovalo jako mateřská škola.

Farma Bezdínek otevřela nový skleník a energocentrum

V současnosti největší producent rajčat v Česku. To je Farma Bezdínek v Dolní Lutyni. Pro ještě větší zvýšení produkce nově zahájila provoz dalšího skleníku. Zároveň zde bylo otevřeno nové energocentrum, aby byla farma více energeticky nezávislá.

Policisté zadrželi muže, který 9 měsíců kradl v obchodech v Havířově
Vydáno 19. května 2023 18:03, Havířov, Jiří Cileček
Téměř 30 krádeží za devět měsíců. Taková je bilance zloděje, který řádil v havířovských obchodech. Spolupráce tamních policistů a strážníků nakonec vedla k jeho dopadení. Způsobil škodu zhruba 38 tisíc korun a teď mu hrozí až 3 roky vězení. Na verdikt soudu si počká ve vazbě.

ilustrační snímek; zdroj foto: Policie ČR

Osobní a místní znalost policistů obou havířovských obvodních oddělení a kriminalistů, nekonečné množství hodin strávených při výpovědích poškozených i svědků a v neposlední řadě spolupráce s městskou policií vyústila k muži podezřelému z téměř dvaceti krádeží v havířovských prodejnách.

Daniela Vlčková, mluvčí PČR Karviná: "Začátkem týdne havířovští kriminalisté obvinili devětadvacetiletého muže ze spáchání pokračujícího přečinu krádeže. Od loňského srpna do poloviny května letošního roku se měl dopustit devatenácti skutků. Z různých prodejen napříč Havířovem měl odcizit potraviny (např. čokolády a cukrovinky, uzeniny, luxusnější konzervy), alkohol, oblečení, boty či toaletní vody. Sortiment, který ho měl zaujmout, se zřejmě odvíjel od zájmu „trhu“. Před Vánoci to bylo např. máslo, na jaře sportovní boty."

Párkrát byl zadržen ostrahou a odcizené zboží bylo vráceno zpět na prodejnu, přičemž v jednom případě se pokusil muže z ochranky napadnout a utekl. Ovšem většinou se mu mělo podařit projít se zbožím přes pokladny, aniž by zaplatil. Škoda, kterou měl způsobit, byla vyčíslena na zhruba 38 000 korun.

Daniela Vlčková, mluvčí PČR Karviná: "Obviněný muž svou trestnou činnost nepopíral, ke skutkům kladeným mu za vinu se doznal. Uvedl, že zboží, které získal, prodal náhodným osobám a za utržené peníze si obstaral jídlo, cigarety a někdy také pervitin. V případě odsouzení mu hrozí trest odnětí svobody až na tři roky."

Aby se nevyhýbal trestnímu stíhání, podali kriminalisté státnímu zástupci podnět k návrhu na jeho vzetí do vazby, což soudce akceptoval.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/karvinsko/havirov/11000037309/policiste-zadrzeli-muze-ktery-9-mesicu-kradl-v-obchodech-v-havirove