Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Předškoláci z MŠ Lípová se loučili se svou mateřinkou

Havířov |

V havířovském kině Centrum se konalo slavnostní rozloučení s 36 předškoláky Mateřské školky Lípová. Mezi nimi byl i Sebastián Stezka, syn extraligového hokejisty Aleše Stezky, který odlétá na zkušenou do NHL a malého Sebíka tak čeká škola v Americe.

Předškoláci z Mateřské školky Lípová se rozloučili se svými kamarády a učitelkami. V září je čeká další etapa života a poprvé usednou do školních lavic. Před zraky svých vrstevníků byli pasováni na školáky.

Každé dítě si připravilo svůj vlastní medailonek, který mapoval osobní zážitky ze školky a také to, čím by každý z nich být.

Jarmila Dujková, ředitelka MŠ Lípová a MŠ K. Čapka: "Některé děti byly natáčeny v nemocnici, některé na městské policii, jiné u hasičů, prostě tam, kde chtěl dělat povolání, tam jsme ho nafilmovaly. A máme tady i budoucího prezidenta.” 

Mezi dětmi byly i dva budoucí hokejisté, kteří po vzoru svých otců žijí už odmalička hokejem, Matouš Maruna a Sebík Stezka. Ten už nebude pokračovat v české škole, jeho otec, známý extraligový hokejista Aleš Stezka, dostal angažmá v NHL a s celou rodinou se stěhuje po prázdninách do amerického Seattlu.

Sebastián Stezka, předškolák: "V Americe se nejvíc těším na hokej a budu tam chytat a budu mít klid od těch mých trenérů tady."
Aleš Stezka, otec Sebastiána, hokejista: "Chceme se na to přichystat, ale potom to bude jiný, tu angličtinu se bude učit i tam a ten náš starší syn už něco umí. Já tam jedu s tím, že tam musím bojovat o pozici a jak to bude, to se teprve uvidí. Bude ta, určitě spousta dobrých golmanů a jedu tam s tím, že si to místo musím vybojovat, žádnou hovotou pozici tam nemám."

Většině dětem se po školce bude stýskat, zejména po hraní a kamarádech, do školy se ale těší.

anketa: "Já se ve škole nejvíc těším na matiku." "Já se ve škole nejvíc těším na tělocvik a abych byl hokejista jako táta.” "Nad míru jsme byli spokojeni se školkou, ačkoliv syn do ní nechtěl chodit, začal celkem pozdě, v pěti letech, tak si myslím, že se mu z ní nechce pryč. Má tam spoustu kamarádů, perfektní učitelky, skvělý program a horko těžko s emu bude loučit, je to jiná etapa, škola volá, tak to je a myslím, že i tam si najde něco pozitivního."
Aleš Stezka, otec Sebastiána, hokejista: "To, jakfunguje mateřská škola Lípová, K.Čapka, to už patří pod jednu velkou školku. Paní ředitelka a všechny učitelky, pro rodiče to je strašně super. Děti se tam můžou rozvíjet, mají tam hodně možností, děti jsou spokojené a máme na to dobré ohlasy, jsem rád, že tam náš syn mohl chodit."


Součástí této slavnostní a pro děti zážitkové akce byla i výstava na téma Z pohádky do pohádky. Podílely se na ní všechny děti z MŠ Lipová společně s dětmi z MŠ K.Čapka.

Nahlásit chybu


K tématu

Předškoláci z Havířova se loučili se svou mateřinkou, byl mezi nimi i syn úspěšného hokejisty

13. června 2023 12:00 | Celý MS kraj | Monika Danková

V havířovském kině Centrum se konalo slavnostní rozloučení s předškoláky Mateřské školky Lipová. Mezi nimi byl i Sebastián Stezka, syn extraligového hokejisty Aleše Stezky, který odlétá na zkušenou do NHL a malého Sebíka tak čeká škola v Americe.

Mateřská školka Barevný svět ve Frýdku-Místku pasovala děti na školáky

22. června 2023 16:04 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Po prázdninách půjdou do prvních tříd, a tak jim ve školce připravili loučení ve velkém stylu. Mateřská škola Barevný svět ve Frýdku-Místku zorganizovala pasování na školáky. Akci přihlíželi rodiče a děti dostaly na cestu také plno dárků.

Mateřské školy oslavily Den rodin na zámku v Bruntále jako princové a princezny

21. května 2023 21:50 | Bruntál | Karel Soukop

Mezinárodní Den rodin byl v roce 1994 stanoven Valným shromážděním OSN na 15. května. Patří k významným dnům a mnoho organizací, samospráv i firem ho slaví společenskými akcemi. Bruntálské mateřské školy se rozhodly k tomu poprvé využít prostor zdejšího renesančního zámku.


Policisté zakročili proti mladíkovi, který si vykračoval poblíž šampionátu s kuličkovým samopalem

Dnes 13:54 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Jak postupují policisté proti podezřelému s dlouhou střelnou zbraní si mohl na vlastní kůži vyzkoušet 18letý mladík z Ostravy. Nedaleko haly, kde se právě odehrává hokejové mistrovství světa, procházel s airsoftovou maketou samopalu.

Budoucí zdravotníci skládali praktické maturitní zkoušky

Dnes 10:41 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Studenti středních zdravotnických škol skládali praktické maturitní zkoušky v Nemocnici Třinec.

Policisté zachránili život opilého muže, kterého doma málem udusila spálená večeře

Dnes 10:13 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Dvojice ostravských policistů vyjela 14. května večer k zásahu do Opletalovy ulice v Porubě, kde lidé ohlásili kouř vycházející z jednoho bytu.

Na Lodičkách v Karviné se konal triatlon Boženy Němcové. Jednou z disciplín bylo veslování

Volnočasový areál Lodičky patřil na jeden den sportovním nadšencům. Konal se tady netradiční triatlon. Jednou z jeho disciplín bylo veslování, podívejte se na reportáž.

Školáci navrhovali, co v Ostravě zlepšit. Diskutoval s nimi starosta centrálního obvodu

Školáci v centru Ostravy dostali otázku, co by ve svém městě zlepšili. Z námětů pak vzešla beseda se starostou centrálního obvodu, který se dětem snažil na jejich otázky osobně odpovědět. Zajímala je hlavně čistota, bezpečí nebo možnosti volnočasového vyžití.

Světlo a kořeny novojičínského rodáka na Staré poště

Stará pošta nabízí v květnu výstavu všestranného výtvarníka, novojičínského rodáka, Antonína Gavlase. Její název “Kořeny světla” odkazuje na jeho rodiště a na hlavní princip jeho tvorby.

V Karviné zkrášlují další veřejná prostranství, proměnou projde několik míst ve městě

V Karviné zkrášlují další veřejná prostranství. Po náměstíčku u Permonu a velké proměny prostoru u obchodního domu v centru města přišlo na řadu náměstíčko Gagarina a také plocha poblíž ulice Nedbalova. V současné době se už také připravuje proměna prostranství U Skleníku v Karviné-Ráji.

Studenti bruntálské průmyslovky postavili nejnovější Tatrovku, bude sloužit při zimní údržbě v okrese Bruntál

17. května 2024 12:23 | Celý MS kraj | Karel Soukop

Propojení teorie s praxí je vysněným cílem moha středních i vysokých škol. Dokonale se to povedlo na bruntálské Střední průmyslové škole a obchodní akademii. Ve spolupráci s Tatrou Kopřivnice jako druzí v kraji zdejší studenti sestavili celou nejnovější Tatrovku.

V Porubě zahájili 5. ročník Sdílka. Letos u Floridy, kde je v plánu rekonstrukce celého prostoru

16. května 2024 21:02 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

V Porubě slavnostně zahájili už 5. ročník Sdílka. Tato netradiční Pop Up expozice Začala už v roce 2016 na středovém pásu Hl. třídy a od té doby probíhá co dva roky pokaždé na jiném místě obvodu.

V Karviné už potřetí ocenilo vedení města na zámku Fryštát osobnosti ve zdravotnictví

17. května 2024 13:28 | Karviná | Monika Danková | Regionální zprávy POLAR

Vedení Karviné se rozhodlo udělit Pamětní list Rady města Karviné osobnostem ve zdravotnictví. Vybráni byli ti, kteří svou práci dělají zodpovědně, s velkým nasazením a mimořádným rozsahem odborných aktivit.

Kovonský most v Karviné je stržen, nový se bude stavět do konce listopadu

Kovonský most je stržen. Demoliční práce budou probíhat přibližně do 20. května, hned na to začnou práce na novém mostě, který bude z technického hlediska stejný, jako ten původní.

Aktuálně z Karviné: Hromadné očkování psů se koná 21. května

V úterý 21. května se uskuteční hromadné očkování psů proti vzteklině.

V hale Slavii se konalo regionální kolo mažoretek

17. května 2024 11:50 | Havířov | Bára Kelnerová | Havířovský expres

V hale Slavii se konalo regionální kolo mažoretek. Soutěž byla rozdělena na dvě kategorie. Pochodové defilé s dechovým orchestrem a pódiové disciplíny.

Žáci ze ZŠ K. Světlé vysadili na zahradě 22 jehličnanů

17. května 2024 11:43 | Havířov | Bára Kelnerová | Havířovský expres

Každá třída ze Základní školy Karolíny Světlé si v zahradě zasadila svůj strom, o který se bude starat. V areálu vznikne také motýlí louka. Škola chce v dětech takto rozvíjet pozitivní vztah k přírodě.

Florbalisté z Horní Suché si z prestižního turnaje ve Švédsku dovezli zlato

17. května 2024 11:33 | Havířov | Bára Kelnerová | Regionální zprávy POLAR

Kalmarsund Floorball Cup ve Švédsku vyhrál tým z Horní Suché v kategorii B14. Ve velké konkurenci došly daleko i dívky. Ze skvělého výsledku mají radost hráči, trenéři, rodiče i obec.

V Karviné se konala náborová akce Policie ČR, studenti prošli fyzickými testy

16. května 2024 17:56 | Karviná | Monika Danková | Regionální zprávy POLAR

Studenti pěti karvinských středních škol dostali příležitost vyzkoušet si fyzické testy, které jsou nutné pro přijetí k policii. Kdo je splnil, dostal rok platný certifikát. Pokud se tedy úspěšní studenti rozhodnou rozšířit řady policistů, nemusí fyzické testy dělat znovu.

Předškoláci z MŠ Lípová se loučili se svou mateřinkou
Vydáno 13. června 2023 17:30, Havířov, Monika Danková
V havířovském kině Centrum se konalo slavnostní rozloučení s 36 předškoláky Mateřské školky Lípová. Mezi nimi byl i Sebastián Stezka, syn extraligového hokejisty Aleše Stezky, který odlétá na zkušenou do NHL a malého Sebíka tak čeká škola v Americe.

Předškoláci z Mateřské školky Lípová se rozloučili se svými kamarády a učitelkami. V září je čeká další etapa života a poprvé usednou do školních lavic. Před zraky svých vrstevníků byli pasováni na školáky.

Každé dítě si připravilo svůj vlastní medailonek, který mapoval osobní zážitky ze školky a také to, čím by každý z nich být.

Jarmila Dujková, ředitelka MŠ Lípová a MŠ K. Čapka: "Některé děti byly natáčeny v nemocnici, některé na městské policii, jiné u hasičů, prostě tam, kde chtěl dělat povolání, tam jsme ho nafilmovaly. A máme tady i budoucího prezidenta.” 

Mezi dětmi byly i dva budoucí hokejisté, kteří po vzoru svých otců žijí už odmalička hokejem, Matouš Maruna a Sebík Stezka. Ten už nebude pokračovat v české škole, jeho otec, známý extraligový hokejista Aleš Stezka, dostal angažmá v NHL a s celou rodinou se stěhuje po prázdninách do amerického Seattlu.

Sebastián Stezka, předškolák: "V Americe se nejvíc těším na hokej a budu tam chytat a budu mít klid od těch mých trenérů tady."
Aleš Stezka, otec Sebastiána, hokejista: "Chceme se na to přichystat, ale potom to bude jiný, tu angličtinu se bude učit i tam a ten náš starší syn už něco umí. Já tam jedu s tím, že tam musím bojovat o pozici a jak to bude, to se teprve uvidí. Bude ta, určitě spousta dobrých golmanů a jedu tam s tím, že si to místo musím vybojovat, žádnou hovotou pozici tam nemám."

Většině dětem se po školce bude stýskat, zejména po hraní a kamarádech, do školy se ale těší.

anketa: "Já se ve škole nejvíc těším na matiku." "Já se ve škole nejvíc těším na tělocvik a abych byl hokejista jako táta.” "Nad míru jsme byli spokojeni se školkou, ačkoliv syn do ní nechtěl chodit, začal celkem pozdě, v pěti letech, tak si myslím, že se mu z ní nechce pryč. Má tam spoustu kamarádů, perfektní učitelky, skvělý program a horko těžko s emu bude loučit, je to jiná etapa, škola volá, tak to je a myslím, že i tam si najde něco pozitivního."
Aleš Stezka, otec Sebastiána, hokejista: "To, jakfunguje mateřská škola Lípová, K.Čapka, to už patří pod jednu velkou školku. Paní ředitelka a všechny učitelky, pro rodiče to je strašně super. Děti se tam můžou rozvíjet, mají tam hodně možností, děti jsou spokojené a máme na to dobré ohlasy, jsem rád, že tam náš syn mohl chodit."


Součástí této slavnostní a pro děti zážitkové akce byla i výstava na téma Z pohádky do pohádky. Podílely se na ní všechny děti z MŠ Lipová společně s dětmi z MŠ K.Čapka.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/karvinsko/havirov/11000037658/predskolaci-z-ms-lipova-se-loucili-se-svou-materinkou