Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Havířov má zpracovanou adaptační strategii na změnu klimatu

  • Havířov,

Havířov si nechal zpracovat adaptační strategii na změnu klimatu. Stou se mohla seznámit i široká veřejnost. Podle tvůrců má město oproti jiným výhodu v dostatku zeleně. Přesto je co do budoucna zlepšovat.

Planeta se otepluje a města na to musí včas reagovat. I proto si nechala radnice v Havířově vypracovat podrobnou analýzu. Vlny veder, sucho, přívalové povodně. To jsou hlavní rizika pro Havířov.

Martin Vokřál, jednatel společnosti Asitis: "Co se týká právě těch vln veder, tak se bavíme o velkých sídlištích, bavíme se třeba o Šumbarku, ale bavíme se i o té staré části Havířova. Když se bavíme o suchu, tak se bavíme o tom, kde máme vegetaci, která by mohla degradovat, která by mohla být znehodnocena a právě kvůli klimatické změně, tam se bavíme hlavě o Hlavní třídě. O lokalitách, kde je vegetace starší a je třeba do ní investovat, aby dále ochlazovala to území."
Bohuslav Niemiec (KDU-ČSL), náměstek primátora: “Strategie je pro nás velmi důležitá právě proto, že bude sloužit jako podklad pro přípravu různých investičních akcí, změn města. Prostě my se musíme přizpůsobovat dnešní době a posouvat dopředu."

Prezentaci si přišli poslechnout i studenti.

anketa, student: "My jsme přišli z toho důvodu, že mě zajímá hodně, jakým způsobem se bude adaptovat na probíhající klimatickou změnu ve světě. Myslím, že jedno z řešení by mohlo být i obnovitelné zdroje energie.”

Podle autorů strategie má ale celkově Havířov oproti jiným městům výhodu v dostatku zeleně.

Nahlásit chybu


K tématu
RegioJet a.s. - nástupní místo Havířov, Bohumín
Havířov
od 25 000 do 38 000 Kč/měsíc

Detail

Hakan Foods s.r.o.Karviná
Karviná
od 19 700 Kč/měsíc

Detail

Pedagogicko-psychologická poradna, Karviná, příspěvková organizace - Doubrava a okr. Karviná
Doubrava
od 32 820 do 42 780 Kč/měsíc

Detail