Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

ZŠ Moravská v Havířově loni dostala nová okna, nyní město investuje do zateplení všech budov

  • Havířov,

Základní škola Moravská je jednou z největších škol v Havířově. V loňském roce radnice investovala do výměny oken. Nyní začala druhá etapa a tou je zateplení všech budov. Přesto, že práce potrvají do konce roku, výuku to nenaruší.

V loňském roce o letních prázdninách se Základní škola Moravská v Havířově proměnila ve staveniště. A ne jinak tomu je i v letošním roce.

Bohuslav Niemiec (KDU-ČSL), náměstek primátora: “ZŠ Moravská je asi největší ZŠ v Havířově. Proto jsme přistoupili k tomu, že v minulém roce jsme začali s výměnou oken, dveří a skleněných prvků a také jsme udělali zateplení střechy na pavilonu D. A v tomto roce pokračujeme dále. To znamená zateplujeme všechny obvodové stěny všechny pavilony a také zateplujeme všechny ostatní střechy pavilonu, které ještě nejsou zateplené. V rámci této zakázky děláme vzduchotechniku tělocvičny, kuchyně. Zlepšíme komfort v té budově, snížíme tepelné ztráty."

Většinou se tyto rekonstrukce dělají v průběhu prázdnin, spíše na začátku prázdnin. Vy začínáte skoro na konci prázdnin. Proč?

Bohuslav Niemiec (KDU-ČSL), náměstek primátora: “Protože probíhalo veřejné výběrové řízení a firma byla vysoutěžena právě teď. Takže hned, jak to šlo 10.8., jsme předali staveniště, ale právě ty práce probíhají mimo školu z venku.”

V loňském roce kvůli výměně oken děti z druhého stupně musely zůstat po nějakou dobu doma na distanční výuce.

Marcela Sasynová, ředitelka ZŠ Moravská: "Rekonstrukce školy chod vyučování nenaruší. Školní rok začne normálně 4. září a ve školní jídelně se uvidí podle toho, jak budou práce pokračovat. Máme záložní plán.”

Radnice se chystá i na revitalizaci dalších škol.

Bohuslav Niemiec (KDU-ČSL), náměstek primátora: "Velká většina základních škol v Havířově již je zateplena a z toho provozu vyniká, že úspora ve vytápění určitě je. Zateplení a revitalizace škol jsou pro nás priorita a myslím, že nám chybí už poslední dvě, tři školy a ty připravujeme projekčně. Jakmile budeme připraveni, chceme je realizovat.”

Náklady na druhou etapu revitalizace školy vyjdou na necelých 50 milionů korun a radnice ji financuje z úvěru, který si vzala právě na modernizaci školských zařízení. Práce na zateplení školy by radnice chtěla stihnout do konce roku.

Nahlásit chybu


K tématu
RegioJet a.s. - nástupní místo Havířov, Bohumín
Havířov
od 25 000 do 38 000 Kč/měsíc

Detail

BĚLA - služby s.r.o. - okres Karviná
Karviná
od 3 000 do 13 000 Kč/měsíc

Detail

Hakan Foods s.r.o.Karviná
Karviná
od 19 700 Kč/měsíc

Detail