Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Velký rondel je opraven, Frýdecká ulice se bude opravovat na dvě etapy

  • Havířov,

I přes nepřízeň počasí se podařilo Ředitelství silnic a dálnic dodržet plán opravy kruhového objezdu. V pondělí ráno měl rondel nový asfaltový povrch. Oprava Frýdecké ulice bude nakonec rozdělena na dvě etapy.

Apokalypsa v dopravě se při letošní opravě velkého kruhového objezdu nekonala. Silničáři pracovali v noci a mají hotovo.

Bohuslav Niemiec (KDU-ČSL), náměstek primátora: "Na to, jak velký zásah do dopravy v Havířově to byl, tak si myslím, že problémy v dopravě byly minimální. Celá ta oprava probíhala v nočních hodinách a myslím, že to byl dobrý krok, že jsme se takto domluvili, protože zásahy byly minimální. Co já jsem slyšel, tak čekací doba v kolonách byla dvacet minut, což na tak velký zásah byl relativně krátký čas a harmonogram byl splněn přesně. To znamená v neděli v noci se dokončila stavba."

Pracovníci ještě na kruhovém objezdu dodělají vodorovné značení. Další omezení v dopravě se chystá v prosinci na Ostravské ulici z důvodu přípravy rekonstrukce železničního mostu.

Bohuslav Niemiec (KDU-ČSL), náměstek primátora: "Přípravné práce budou probíhat dva týdny v prosinci před Vánoci, kde bude znovu omezena doprava a bude pouze jeden pruh na výjezdu na Ostravu a druhý pruh na příjezdu do Havířova. A tato úprava bude pokračovat v příštím roce, kdy od března již začnou celkové práce při rekonstrukci železničního nadjezdu.”

V těchto dnech začala také oprava Frýdecké ulice v Havířově-Bludovicích. Stavba nakonec bude rozdělena na dvě etapy.

Marek Melichárek, náměstek ředitele Správy silnic MSK: “Především z důvodu menšího množství prováděných betonářských prací bude v letošním roce provedena oprava pouze v úseku od křižovatky ulice U Lipek po ZŠ Frýdecká. Druhý úsek opravy od ZŠ Frýdecká po křižovatku silnice I/11 bude realizován v roce 2024 za výhodnějších klimatických podmínek. Této změně bude mírně uzpůsobeno instalování přechodného dopravního značení. Od silnice první třídy bude zákaz vjezdu mimo autobusy a na povolení stavby. Tento zákaz bude platit až za odbočku do jednosměrné ulice vedoucí k čerpací stanici. Další omezení zůstávají v platnosti. Vzhledem k termínu pokládky bude úplná uzavírka včetně autobusů a je předpokládána na víkend 2. a 3. prosince tohoto roku.”

V případě nepříznivého počasí bude termín posunut na víkend 9. a 10. prosince.

Nahlásit chybu


K tématu
Hakan Foods s.r.o.Karviná
Karviná
od 19 700 Kč/měsíc

Detail

RegioJet a.s. - nástupní místo Havířov, Bohumín
Havířov
od 25 000 do 38 000 Kč/měsíc

Detail

Pedagogicko-psychologická poradna, Karviná, příspěvková organizace - Doubrava a okr. Karviná
Doubrava
od 32 820 do 42 780 Kč/měsíc

Detail