Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Havířovská liga základních škol má své vítěze

Havířov |  | Havířovský expres

V hale Slavii se uskutečnilo opět finále Havířovské ligy základních škol. Během celého školního roku čekaly na vyslaná družstva turnaje v mnoha sportech. Ligu už šestým rokem pořádá Středisko volného času Asterix ve spolupráci se ZŠ Na Nábřeží, Marie Pujmanové a Karolíny Světlé.

Poslední sportovní klání Utkání hvězd v rámci Havířovské ligy základních škol, je pro všechny velká zábava. Tohle je třeba jedna z netradičních disciplín. Nicméně šlo o hodně. Rozhodovalo se, zda v letošním roce vyhraje východní, nebo západní divize.

Břetislav Holesz, spoluorganizátor akce, ZŠ Na Nábřeží: "Vymysleli jsme ten koncept pro předávání pohárů za celoroční snažení, které tady máme rozjeté v rámci města, kdy vlastně v průběhu celého roku se školy za ZŠ i SŠ mezi sebou utkávají v různých sportovních disciplínách. Letos to bylo 21 sportů a bylo to celkem 30 soutěžních dnů, kdy se školy utkávaly. Ať už to byl florbal, basketbal, fotbal, vybíjená, spousta individuálních sportů badminton, soft tenis. Je prostě fajn, že se tohle koná a tohle je taková tečka, předávání pohárů těm nejlepším a pár netradičních disciplín pro školy, které se přihlásily a které si chtěly zpestřit konec školního roku.”
anketa: “Loni jsme vyhráli tuto soutěž, byli jsme první. Za mě jsme hráli dobře jako tým, ale nejsme tak dobří, jako východní divize.”
anketa: “Třeba tam byl nějaký čtyřboj, atletika, basketbal, volejbal i vybíjená. Vím, že v basketbalu postoupili kluci, ale nevím, jestli vyhráli a ve volejbale taky postoupily holky, ale nevím, jak skončily." Jak to dopadne dneska? “Myslím, že vyhrajeme za východ, jsme popředu, doufám, že vyhrajeme.”
anketa: “Je to v pohodě, je tady hodně kamarádů, takže je to super. Tato hra se mi líbí a docela se jim daří, ale už jim to moc trvá.”
anketa: “My jsme byli třeba na florbale, tam to bylo dobré. Já hraji také florbal, takže si myslím, že jsme měli docela dobrý tým a šlo nám to. Nás to všechny bavilo, vždy jsme se hádali, kdo půjde. Pan učitel se snažil brát ty dobré. Vždy se nám to povedlo, stáli jsme při sobě a domlouvali jsme se.” Co říkáš na dnešní finále a disciplíny? “Je to dobré, myslím, že se nám to povede a vyhrajeme.”

Turnajů a soutěží se účastní i přes tři tisíce žáků z dvaceti škol.

Břetislav Holesz, spoluorganizátor akce, ZŠ Na Nábřeží: "Já si myslím, že aktivita školy byla docela velká. Na některé sportovní disciplíny chodilo klidně i více než deset škol. Hlavně takové ty velké týmové jsou obsahovány docela hodně, atletika také docela dost, ale jsou sporty, kde se účastní i méně škol, ale i tam se rozdávají body a potom výhoda pro ty školy, které tam chodí, že ty body dostávají.”

Ve sportovních disciplínách byly úspěšnější východní školy, které vyhrály nad západními 4:2. V závěrečném Grandfinále byl však úspěšnější západ, který tak celé Utkání hvězd vyhrál.

Nahlásit chybu


K tématu

AZ Havířov bojuje ve finále o postup do 1. ligy, fanoušci jsou nadšení

19. dubna 2024 12:01 | Havířov | Bára Kelnerová | Havířovský expres

Klubu i fanouškům se splnil sen. AZ bojuje ve finále o postup do první ligy. Stav po druhém zápase je 1:1. Tým nyní čekají dva zápasy v Chomutově.

8 stovek dětí sportovalo ve finále projektu School Games v Ostravě-Zábřehu

2. července 2024 10:58 | Ostrava-Jih | Andrea Holeszová | Regionální zprávy POLAR

Na zábřežském stadionu Svazácká proběhlo finále prvního ročníku projektu School Games, který pořádal městský obvod Ostrava-Jih. Finále soutěže, kterému předcházely tři kvalifikační dny, se zúčastnilo 17 základních škol a přes 800 finálových sportovců. Cílem akce bylo mimo jiné a vyhotovení studií týkající se školáků z Jihu.


V Opavě-Kateřinkách začne výstavba nového parkoviště. Nabídne 40 míst i zeleň

Včera 15:53 | Opava | Yvona Fajtová | Opavský expres

V Opavě přibudou nová parkovací místa. Výstavba parkoviště na zelené ploše bude v nejbližších dnech zahájena na prostranství mezi obchodním centrem Katka a budovou pošty v Kateřinkách.

Hejtman Moravskoslezského kraje navštívil seniory v karvinském Novém domově

Nový domov v Karviné si při včerejším výjezdu prohlédl hejtman Moravskoslezského kraje. Zajímal se o jejich péči, aktivity i o to, jak jsou v zařízení spokojeni.

Děti se zdravotním postižením si užily letní tábor v Hradci nad Moravicí. Zatančily si i s Markétou Konvičkovou

Včera 13:41 | Opava | Yvona Fajtová | Opavský expres

Rotary club Opava opět po roce uspořádal týdenní tábor pro hendikepované děti i dospělé. Tentokrát na téma čáry a kouzla. Probíhal v hotelu Belaria Resort v Hradci nad Moravicí a nabídl pestrý program.

Na pomoc Bulharsku vyrazili hasiči z Hlučína. Budou se starat o hasící vrtulníky

Na pomoc Bulharsku, které sužuje rozsáhlý lesní požár, vyrazili členové Hasičského záchranného útvaru z Hlučína. Jednotka se bude starat o podporu vrtulníků, které Česká republika také do zasažených oblastí vysílá.

Nemocnice už nebude tolerovat v areálu kouření, závislým postavila před vchod kuřácký box

Přesto, že už několik let platí zákaz kouření v areálech nemocnic, lidé to nerespektují. Nemocnice v Havířově se rozhodla pro striktní dodržování zákona, nicméně závislým kuřákům postavila před urgentním příjmem kuřácký box.

Interaktivní muzeum MHD v Ostravě Vítkovicích bude novým turistickým cílem

Ostrava bude mít další turistické lákadlo. Plánuje totiž stavbu muzea městské hromadné dopravy. Vyrůst by mělo v prostoru před vítkovickým nádražím. Lákadlem budou především historické tramvaje, ale i interaktivní expozice.

Ostrava v příštím roce rozdělí na kulturu 46 milionů kč. Pro žadatele je připraven webinář

16. července 2024 11:08 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka | Ostravské minuty

Ostrava je velkým podporovatelem kultury o čemž svědčí nabitý kalendář akcí ze všech možných oblastí. V letošním roce mezi jejich pořadatele plánuje rozdělit téměř 50 milionů korun a to jak v jednoletých, tak víceletých dotačních programech.

Cisterna zastavila na mostě, řidič dodávky nesledoval provoz a zezadu do ní narazil

Dnes 6:43, vydáno včera 7:40 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Doprava na silnici I/11 na úrovni Josefovic se ve středu dopoledne zastavila v důsledku kolize dvou nákladních vozidel.

Senior nezvládl řízení malého traktoru, sjel do potoka, kde ho stroj přimáčkl

Včera 8:07 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Letecky do ostravské fakultní nemocnice musel být převezen starší traktorista, který v úterý večer v Dolní Lomné sekal trávník pomocí malého traktoru. Se strojem sjel do koryta malého potoka, kde po převrácení zůstal zraněný a zaklíněný do příjezdu záchranářů.

Bývalá márnice v Heřmanicích se mění v muzeum, ukáže historii a zajímavosti obce

Bývalá márnice na starém hřbitově v Heřmanicích změní svůj účel. Vznikne zde nové muzeum, které představí historii a zajímavosti obce. V současnosti probíhají potřebné stavební práce a hotovo by mělo být už na podzim.

Hejtman Moravskoslezského kraje navštívil seniory v karvinském Novém domově

Nový domov v Karviné si při včerejším výjezdu prohlédl hejtman Moravskoslezského kraje. Zajímal se o jejich péči, aktivity i o to, jak jsou v zařízení spokojeni.

Park u Domu PZKO ožil barvami a zpěvem exotických ptáků

Včera 14:34 | Stonava | Jiří Brzóska | Stonavský expres

Ve Stonavě se u Domu PZKO uskutečnilo první neoficiální setkání chovatelů papoušků z celého Karvinska. Akce, která přilákala nejen chovatele, ale i širokou veřejnost, nabídla pestrou přehlídku exotických ptáků.

Stonavská pouť uzavře centrum obce pro motorová vozidla

Včera 14:32 | Stonava | Jiří Brzóska | Stonavský expres

Už tento víkend ožije Stonava tradiční Máří Magdalénskou poutí. I přesto, že lunapark bude v provozu již vpátek od 14:00 hod., centrum obce bude uzavřeno pro veškerou automobilovou dopravu, včetně autobusů, od soboty v 10:00 hod. do nedělní půlnoci.

Zahrádkáři přivítali léto tradičním setkáním

Včera 14:30 | Stonava | Jiří Brzóska | Stonavský expres

Stonavští zahrádkáři opět ukázali, že umějí nejen pečovat o své zahrádky, ale také pořádat skvělé akce. Po úspěšném smažení vaječní se sešli k tradičnímu Vítání léta, kde návštěvníkům nabídli nejen chutné uzené klobásky, ale i další lahůdky připravené s láskou a péčí.

XIV Memoriał Posła Karola Jungi

Pogoda w niedzielny poranek 14. edycji Memoriału Karola Jungi nie nastrajała optymistycznie. Lecz gdy piłkarze wyszli na murawę, żeby przed meczem ustawić się do wspólnego zdjęcia, deszcz nieco zelżał i zza chmur wyjrzało nawet słonko.

Regionální knihovna Karviná vás zve na prohlídku obrazů Pavla Lakomého

16. července 2024 17:13 | Karviná | Monika Danková | Karvinský expres

Ve výstavních prostorách knihovny v Karviné-Fryštátě momentálně probíhá výstava obrazů umělce Pavla Lakomého. Prohlédnout si jeho díla může veřejnost do konce července.

Havířovská liga základních škol má své vítěze
Vydáno 5. července 2024 9:26, Havířov, Bára Kelnerová
V hale Slavii se uskutečnilo opět finále Havířovské ligy základních škol. Během celého školního roku čekaly na vyslaná družstva turnaje v mnoha sportech. Ligu už šestým rokem pořádá Středisko volného času Asterix ve spolupráci se ZŠ Na Nábřeží, Marie Pujmanové a Karolíny Světlé.

Poslední sportovní klání Utkání hvězd v rámci Havířovské ligy základních škol, je pro všechny velká zábava. Tohle je třeba jedna z netradičních disciplín. Nicméně šlo o hodně. Rozhodovalo se, zda v letošním roce vyhraje východní, nebo západní divize.

Břetislav Holesz, spoluorganizátor akce, ZŠ Na Nábřeží: "Vymysleli jsme ten koncept pro předávání pohárů za celoroční snažení, které tady máme rozjeté v rámci města, kdy vlastně v průběhu celého roku se školy za ZŠ i SŠ mezi sebou utkávají v různých sportovních disciplínách. Letos to bylo 21 sportů a bylo to celkem 30 soutěžních dnů, kdy se školy utkávaly. Ať už to byl florbal, basketbal, fotbal, vybíjená, spousta individuálních sportů badminton, soft tenis. Je prostě fajn, že se tohle koná a tohle je taková tečka, předávání pohárů těm nejlepším a pár netradičních disciplín pro školy, které se přihlásily a které si chtěly zpestřit konec školního roku.”
anketa: “Loni jsme vyhráli tuto soutěž, byli jsme první. Za mě jsme hráli dobře jako tým, ale nejsme tak dobří, jako východní divize.”
anketa: “Třeba tam byl nějaký čtyřboj, atletika, basketbal, volejbal i vybíjená. Vím, že v basketbalu postoupili kluci, ale nevím, jestli vyhráli a ve volejbale taky postoupily holky, ale nevím, jak skončily." Jak to dopadne dneska? “Myslím, že vyhrajeme za východ, jsme popředu, doufám, že vyhrajeme.”
anketa: “Je to v pohodě, je tady hodně kamarádů, takže je to super. Tato hra se mi líbí a docela se jim daří, ale už jim to moc trvá.”
anketa: “My jsme byli třeba na florbale, tam to bylo dobré. Já hraji také florbal, takže si myslím, že jsme měli docela dobrý tým a šlo nám to. Nás to všechny bavilo, vždy jsme se hádali, kdo půjde. Pan učitel se snažil brát ty dobré. Vždy se nám to povedlo, stáli jsme při sobě a domlouvali jsme se.” Co říkáš na dnešní finále a disciplíny? “Je to dobré, myslím, že se nám to povede a vyhrajeme.”

Turnajů a soutěží se účastní i přes tři tisíce žáků z dvaceti škol.

Břetislav Holesz, spoluorganizátor akce, ZŠ Na Nábřeží: "Já si myslím, že aktivita školy byla docela velká. Na některé sportovní disciplíny chodilo klidně i více než deset škol. Hlavně takové ty velké týmové jsou obsahovány docela hodně, atletika také docela dost, ale jsou sporty, kde se účastní i méně škol, ale i tam se rozdávají body a potom výhoda pro ty školy, které tam chodí, že ty body dostávají.”

Ve sportovních disciplínách byly úspěšnější východní školy, které vyhrály nad západními 4:2. V závěrečném Grandfinále byl však úspěšnější západ, který tak celé Utkání hvězd vyhrál.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/karvinsko/havirov/11000043886/havirovska-liga-zakladnich-skol-ma-sve-viteze