Letní tábor ve Pstruží se nesl ve znamení Olympských bohů, bájí a mýtů. Děti měly první den pobytu za úkol vytvořit si vesničky představující Atény, Tróju a Théby. Ty pak musely střežit. A co by to byl za tábor, kdyby v něm nebyly soutěže a hry. Náplň měla i výchovný podtext, protože každý večer si děti poslechly jeden bájný příběh.
Lucie Bitterová, vedoucí tábora: "Každý vedoucí je nějaký bůh, děti k nim vzhlíží, dávají jim oběti, dary a podobně. Každý den má na starosti jiný bůh, kterému se zasvěcuje celý den. Oni podle toho hrají soutěže, připravují program, skládají písničky nebo obrázky. Ten program se skládá, dopoledne hry, odpoledne hry. V podstatě chceme co nejvíce ty děti zaměstnat, aby se nenudily."
V pátek vládla bohyně lovu Artemis, která měla značný hlad. Adéla Plačková, vedoucí: "Já jsem bohyně Artemis, jsem bohyně lovu, takže si přeji, aby mi děti tam z našeho lesa ulovily nějakou vysokou zvěř. Máme tam listy, brouky všechno možné se na hostině sejde."
I předešlý den byla hra zajímavá. Mnoho dětí jezdí na tábory pravidelně. Anketa, děti: 1. "My jsme měli takové papírky s číslama a běhali jsme k bohům. Oni nám tam napsali, jak se jmenují a my jsme to museli hádat." Kluci, jezdíte pravidelně na tábory? 2. "Ano já už jsem podruhé ve Pstruží a třikrát v Dolní Bečvě. Vždy to je sranda." 3. "Já jsem s vesničky Théby a líbí se mi tady. Já už jsem na táboře potřetí."
Mladší děti bydlely v budově a ty starší ve stanech. V noci se děti bály jen návštěvy brouků. Na táboře panoval i řád a hodnotil se pořádek.
Anketa, děti: 1. "My vstáváme každý den o půl osmé, pak máme rozcvičku, snídani, potom trávíme se svojí vesničkou svůj čas, pak máme ve dvanáct oběd, pak máme siestu a pak máme soutěže už všichni proti sobě a večer jsou i diskotéky." A večerka je tedy v kolik? 2. "Ta je v deset, ale většinou se chodí později."
V letošním roce se Asterixu nepodařilo zaplnit všechny turnusy. I zde zřejmě dolehla finanční krize. Největší zájem je o příměstské tábory.