Sanatorium v Havířově rozšíří kapacitu lůžek

  • 21. července 2015,
  • 20:49,
  • Havířov,
  • Bára Kelnerová

V Havířově mají v posledních letech dvě hlavní priority. Mít co nejvíce sociálních a zdravotních lůžek pro seniory a vytvářet nová pracovní místa. Před téměř pěti lety bylo otevřeno Sanatorium Kochova, kde poskytují následnou péči. Kapacita zařízení už ale nestačí.

Reklama

Tohle je 97letý pan Tichý, který je po operaci a potřebuje rehabilitaci. Jeho syn měl velké štěstí, že se otec dostal poměrně rychle do Sanatoria Kochova v Havířově.

Petr Tichý, syn:” Byl to obrovský problém ho dostat do nějakého sanatoria, aby ho znovu rozchodili”.

Sanatorium má zhruba 70 lůžek následné péče, která jsou ale stabilně plná. Proto se rozhodli zařízení rozšířit. Po rekonstrukci bude v sanatoriu poskytnuta péče dalším padesáti pacientům.

Bedřich Wasserburger, jednatel společnosti: “Místní populace je bohužel stará, nemocná. Je to dáno i lokalitou a životním prostředím. Lůžek je nedostatek. V Havířově a okolí je v současné době celkem 70 lůžek, které poskytujeme my. Nyní se snažíme dosáhnout stavu 120 lůžek po rekonstrukci. Čekací doba je nyní až několik měsíců”.

Rozšířením kapacity vznikne i dalších minimálně dvacet pracovních míst.

Lucie Špaisová, hlavní sestra: “Počítáme s tím, že tým našich zdravotníků určitě rozšíříme. Budeme potřebovat nejen zdravotní sestry, ale také ošetřovatelky a další personál”.

Rodinní příslušníci si musí ještě počkat, protože první pacienti budou do nových prostor přijímání až v příštím roce.
Líheň 2019 / soutěž amatérských hudebníků

07.03. 19:00 - 01.06. 0:00
Havířov, Stolárna Havířov a Hard Cafe Karviná

Střední odborné učiliště DAKOL, s.r.o.
Karviná
od 18 000 Kč

Detail

Obaly Adamec a.s.
Karviná
od 94 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu