Jan Ferenc, ředitel NsP Havířov: „Tam se myslí, že by měl v některých z těch tří nemocnic vzniknout nějaký chirurgický tým, který by měl ve svém středu lékaře zbývající, kterých pár zůstalo v těch nemocnicích. Ti by tam měli operovat. Já říkám, že to je velmi obtížné. Za prvé to není náš zaměstnanec, kdo bude mít zodpovědnost za ty pacienty, které bude lékař operovat třeba v Havířově, Karviné či Třinci. A když ten lékař nebude chtít, tak ho nejde převést na jiné místo, protože on pracuje v té dané nemocnici a na to má smlouvu."
Lékaři při svých výpovědích stále drží za jeden provaz.
Martin Sedláček, předseda LOK v NsP Havířov: „Vyslovení poskytování péče v rámci poskytování nějakých nových územních celků je nesmysl. Bylo by to možné, kdybychom byli ve válečném stavu. Ale já nevím, jestli jsme ve válce. Myslím si opět, že situace by se měla řešit jednáním s konkrétními závěry. Připravovat se na krizový scénář, místo aby se situace řešila u stolu, mi připadá nesmyslné."
Ani otevřený dopis ministra zdravotnictví lékaře nepřesvědčil.
Martin Sedláček, předseda LOK v NsP Havířov. „To, že někdo napíše dopis, že mě k něčemu vyzývá, je sice pěkné, ale nepopsal tam, jak situaci konkrétně řešit. Jsou to jen sliby, které my nemůžeme přijmout."
Pokud se od 1. března zavřou některá oddělení, dotkne se to veškerého personálu.
Renáta Tydláčková, náměstkyně pro ošetřovatelskou péči NsP Havířov: „Nálada mezi nelékaři je smutná, protože nikdo neví, co bude. Nejsou to jen zdravotní sestry, ale jsou to také laboranti, porodní asistentky a jsou to další skupiny nelékařů, kteří pracují v naší nemocnici. Zřejmě od 1. března dostanou některé obory týdenní dovolenou."
Dana Buchwaldková, vrchní sestra ARO NsP Havířov: „Vnímáme to s obavami, protože bez práce zůstat nemůžeme. Ale v tom zdravotnictví se v posledních letech nedělaly nějaké významné kroky, reformy. Požadavky zdravotníků nebyly akceptovány. Lékaře podporujeme."
Vojtěch Burda, zdravotnický záchranář ARO NsP Havířov: „Já to vnímám tak, že lékaře chápu, určitě to nemají jednoduché. Ale stále se hovoří jen o lékařích a ne o zdravotních sestrách a nižším zdravotnickém personálu, který to také nemá lehké. A vlastně tihle ti lidé neví, co s nimi bude."
Vedení nemocnice vnímá ještě jeden velký problém. Celkově je v zařízení 36 lůžek pro intenzivní péči. Pokud nedojde k nějaké dohodě, budou se muset tito pacienti v kritickém stavu převést na konci února do jiného zařízení. Kam, to se zatím neví. A hlavně transport představuje velké riziko.