Někteří ze zastupitelů vznesli kritiku, jak ke složkám republikové policie, tak k práci městských strážníků. Zdeněk Osmanczyk (ČSSD), primátor města Havířov: „Já nejsem zcela spokojen a ani nemůžeme být spokojeni. Proto jsem konzultoval některé kroky směrem k Městské policii Havířov, ale i směrem k Policii České repuliky. Pozval jsem ředitele krajského ředitelství i okresního. Jednali jsme, jak situaci vylepšit, jak spolupracovat dál. I když v podmínkách, jak je má nastavené Policie České republiky, to bude hodně těžké. Co se týká Městské policie Havířov, tak chci, aby prostředky, které se vkládají do její činnosti, byly efektivně využívány. Uložil jsem řediteli Městské policie Havířov, aby do konce předložil zásadní koncepční materiál k zefektivnění městské policie, ale ne žádné kosmetické úpravy."
Bohuslav Muras, ředitel MP Havířov: „Samozřejmě nějaké stížnosti vůči práci Městské policie Havířov tady byly a jsou. My jsme všechny připomínky a stížnosti občanů prověřili. Některé byly částečně opodstatněné, některé opodstatněné nebyly. Takže jsme vždycky přijali příslušná opatření. A co se týče vývoje Městské policie Havířov za poslední třeba dvě volební období? My jsme vždy plnili to, na čem se zastupitelstvo usneslo, každý rok jsme předkládali výroční zprávu a pokud vím, koncepční připomínky ze strany zastupitelů ani jednou nebyly. Teď tady jsou, takže je budeme řešit a myslím si, jak ke spokojenosti nás, tak také ke spokojenosti občanů."
Už brzy dojde ke sloučení dvou havířovských obvodních oddělení republikové policie. Oddělení druhé na Kubelíkové ulici zanikne. Zastupitelé chtěli záruky, že tímto krokem nedojde ke zhoršení situace ve městě.
Dalibor Mašlonka, vrchní komisař územního oboru PČR Karviná: „Je to technicko-organizační opatření, které zlepší výkon služby tak, abychom neměli dvě malé skupiny policistů na dvou odděleních, ale aby byla jedna větší skupina. To přinese pro výkon služby to, že bude možné lépe reagovat na jednotlivé potřeby výkonu služby a tu situaci, která v terénu nastane."
Na patnáctou hodinu byl na zasedání zastupitelstva pozván ředitel nemocnice Jan Ferenc, aby přítomným objasnil situaci, ke které může dojít po 1. březnu, kdy by ze zařízení odešlo šedesát dva lékařů. Jan Ferenc, ředitel NsP Havířov: „Zopakoval jsem krizový scénář, o kterém se ví v rámci MSK. Havířovská nemocnice akutní péči od 1. března poskytovat nemůže a ani nebude, protože nemá lékaře. Ten územní celek, který kraj vytvořil, je také nefunkční, protože aby se spojily tři nemocnice, které nemají akutní péči, je nesmysl."
Na otázku primátora města, jak může vedení města havířovské nemocnici pomoci, odpověděl ředitel, že důrazně apelujte na vládu, ať situaci řeší. Milada Halíková (KSČM), Poslankyně Parlamentu ČR: „Havířovská nemocnice, to není nemocnice pro několik občanů Havířova, ale spádově zahrnuje sto třicet tisíc lidí. A říct dneska těmto lidem, že nebudou mít jít kam, třeba maminka s dítětem nebo žena k porodu, to je zoufalá situace. A proto zastupitelstvo města iniciovalo dopis, jehož text byl schválen. Tím žádáme jak ministra zdravotnictví, tak premiéra vlády o urychlené řešení celé situace."