Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Horní Suché mají dvě školy. Na on-line výuku přešla i ta s polským vyučovacím jazykem

V Horní Suché mají dvě základní školy. Tu s polským vyučovacím jazykem navštěvuje zhruba 100 dětí a i proto se mohou učit v menších skupinkách. Při větším počtu žáků stoupá procento dětí, které nemají internetové připojení. Ale i s tím se česká škola vypořádala.

Snažili jsme vymyslet způsob, jak co nejlépe nastavit distanční výuku. Nechtěli jsme, aby děti seděly od rána jen u počítače. To jsou slova ředitelky Základní a Mateřské školy s polským vyučovacím jazykem v Horní Suché. Výhodou je, že ve třídách se učí malý počet žáků.

Monika Plášková, ředitelka ZŠ a MŠ s polským vyučovacím jazykem Horní Suchá: "Částečně mají on-line výuku maximálně tři hodiny denně a částečně zadáváme úkoly na Google classroom, a ta učitelka je v kontaktu se svými žáky. Já si myslím, že nejdůležitější je motivace, protože ty děti sedí doma a myslím, že je v tom největší role rodičů a učitelů. My se fakt snažíme komunikovat, dostáváme zpětnou vazbu. Snažíme se být v kontaktu s žáky i rodiči.”

S distanční výukou se musí vypořádat i na druhé základní škole v obci, kterou ale navštěvuje zhruba 380 žáků. Dětem, které nemají doma techniku, zapůjčí škola tablety. Výuka je zajištěna i pro děti, které nemají doma internetové připojení.

Romana Zahradníková, ředitelka ZŠ a MŠ Horní Suchá: "Třídní učitelé, nebo učitelé daných konkrétních předmětů, které probíhají distančním způsobem, jsou s žáky spojení telefonicky a ví, že v dané konkrétní dny mají chodit pro úkoly tady do školy, kde máme připravené kastlíky, kde jsou pro děti úkoly nachystané a zároveň úkoly, které mají vypracovat přinášejí tady do školy.”

Obě školy věří, že se alespoň v nějakém režimu budou moci děti vrátit brzy do lavic.
BOHEMIA MARTEN SECURITY s.r.o. - LIDL U Nádraží Havířov
Havířov
od 18 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

Bohemia Marten Plus s.r.o. - LIDL Havířov Šumbark
Havířov
od 12 600 Kč/měsíc

Detail

ORKA systems, s.r.o. - pracoviště Ka
Karviná
od 30 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků