Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Máme mistra světa! Radují se v Horní Suché. MS juniorů ve vzpírání se koná přes internet

V Peru se v těchto dnech koná mistrovství světa juniorů ve vzpírání. Kvůli pandemii tam ale závodníci nemohli odletět. Mistrovství probíhá on-line z každého státu. Čeští sportovci soutěží v Horní Suché a hned v první váhové kategorii získali medaile.

17letý Alexandr z Havířova, který vzpírá za Horní Suchou, měl být v tuto dobu na mistrovství světa v Peru. Závody ale probíhají zcela netypicky přes internetový přenos. V jeho kategorii do 49 kilogramů bojovalo devět závodníků.

Alexandr Džobák, vzpěrač: "Je to pro nás novinka, děláme to přes kameru. Mrzí mě to, že jsme tam nejeli. Nemám obavy. Trenéři jsou zkušení. Ví, co mají dělat. Loni jsem byl na ME v Izraeli, tam jsem byl třetí v nadhozu.”

Mistrovství se během následujících dnů zúčastní přes 400 závodníků z více než 60 zemí světa.

Emil Brzóska, trenér: “Českou republiku bude reprezentovat sedm závodníků. Tři holky a čtyři kluci. Je to rozdělené, protože máme váhové kategorie od 49 kg až do +102 kg, kde budeme mít další želízko v ohni. Oračko nám bude bojovat také o titul mistra světa.”
Jan Lipner (STAN), starosta Horní Suché: "Jsme vzpěračská obec, mistrovství světa tady není každý den. Jsem na to hrdý a zejména jsem hrdý, že dva závodníci jsou odchovanci z této líhně Horní Suché.”

Alexandrovi se splnil sen. V trhu získal bronzovou medaili, v nadhozu zlatou a v dvojboji skončil na druhém místě.
Česká distribuční a.s. - Č. Těšín
Český Těšín
od 3 800 do 7 600 Kč/měsíc

Detail

ORKA systems, s.r.o. - pracoviště Ka
Karviná
od 30 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

UXA VKP s.r.o.
Havířov
od 15 200 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků