Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Horní Suchá se snaží řešit problematiku parkování na sídlišti. Najít řešení a vyhovět všem ale není snadné

Tak jako mnohé jiné obce, i Horní Suchá musí řešit problém s parkovacími místy. Automobilů v rodinách přibývá. Požadavky na rozšíření radnice nyní řeší na sídlišti Chrost.

Jednou z variant bylo vybudování parkovací věže. O tu ale nájemníci neměli zájem a také v dané lokalitě vede kabel společnosti ČEZ. Nutná přeložka by stála nemalé peníze.

Jan Lipner (STAN), starosta Horní Suché: "Další variantou byla ulice Lokalitní, kde máme pozemek. Bohužel, aby tam vzniklo více parkovacích stání, došlo by ke kompletní likvidaci zeleně, kterou jsme tam v rámci revitalizace nasadili před nějakými deseti, dvanácti roky.”

Ale ani na této variantě nepanovala mezi místními obyvateli shoda.

Jan Lipner (STAN), starosta Horní Suché: "Jako bývalý zahradník bych se přikláněl k variantě 3 - nekácet žádnou zeleň. Ale zase, kousek od ulice Lokalitní je ulice Polská, kde jsme vytvořili další parkovací stání jenom namalováním čar na stávající asfalt, kdy vzniklo nějakých patnáct parkovacích stání i díky mírnému zúžení ulice Polská, kdy vznikla podélná parkovací místa.” 

Radnice nyní vyhodnotí situaci, zda tato varianta a vytvoření nových parkovacích míst bude dostačující. Věří, že místním nájemníkům nebude vadit, že ke svému automobilu musí ujít zhruba 50 metrů. Podle potřeby je ochotna celou problematiku s místními obyvateli osobně probrat.
ORKA systems, s.r.o. - pracoviště Ka
Karviná
od 30 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

UXA VKP s.r.o.
Havířov
od 15 200 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

Ristorispetto s.r.o. - Karviná
Karviná
od 30 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků