Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Domov pro seniory v Horní Suché zvládl nákazu díky dobrým lidem

Domov pro seniory Slezské humanity si prošel těžkým obdobím. Téměř všichni senioři a zaměstnanci onemocněli covidem. Celou situaci se jim podařilo zvládnout díky obětavým lidem.

Hana Pierzchalová, ředitelka Slezské humanity: "Nemáme jenom tento domov, ale máme domovy ještě další v Orlové, v Českém Těšíně a Karviné, takže jsme si vypomohli personálem. Taktéž tady dojížděla domácí péče, sestřička a chodili tady dobrovolníci z Horní Suché. Chtěla bych jim strašně poděkovat, protože bez dobrovolníků bychom to určitě nezvládli.”

Jedním z dobrovolníků pod organizací ADRA byl i dobrovolný hasič pan Josef Kocur.

Josef Kocur, dobrovolník: "Ty první dny byly velice těžké, protože tady opravdu zůstali asi tři lidi z personálu. Takže toho bylo hodně. Od podávání léků až po mytí atd. A myslím, že to bylo velice dobře zvládnuté nejen díky personálu, ale i ukázněnosti klientů.”

Domovu pomáhali i jiní lidé z Horní Suché.

Lenka Handzlová, vedoucí domova: “Musím říct, že mě hodně potěšilo, když jsme prožívali covid, že volali lidé, chtěli vědět jak nám můžou pomoci. Ze sboru Církve bratrské z Horní Suché nám pastor nabídl, že upečou v rámci sboru cukroví a opravdu nám ho 22. prosince přinesli v krabičkách s přáníčkem. Opravdu to bylo úžasné.”

Celé období bylo velmi náročné i pro rodinné příslušníky, kteří měli o své seniory obavy. Dobrou zprávou je, že od pátku domov umožní za dodržení vládních nařízení opět návštěvy.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy