Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Přestavba Červené školy na obecní úřad bude od února pokračovat

Budova bývalé Červené školy s polským vyučovacím jazykem byla postavena v roce 1903. Při přestavbě na nový obecní úřad odhalila svá tajemství. Práce byly přerušeny v červnu loňského roku.

Sonda odhalila, že v každé místnosti je strop v jiné výšce, s čímž projekt nepočítal. Kvůli tomu se musela budova znovu staticky posoudit. 1. února by se mělo v rekonstrukci pokračovat.

Petr Chlebík, projektant: "Je tady toho hodně, co nás překvapilo, protože až se odstranily vnitřní omítky v jednotlivých místnostech, tak se zjistilo, že na 99% ta škola byla zahajována úplně jinak. Jen s půlkou tříd a během výstavby se už začalo dostavovat. Tam jsou ze začátku takové nepochopitelné detaily, ale už jsme na to přišli, co to je.”

Před časem už obec opravila střechu, nechala vyměnit okna, provedla se kanalizace a hlavně se budova odizolovala, aby nevlhla.

Josef Žerdík, místostarosta Horní Suché: "Zůstane tady knihovna, obřadní síň bude po rekonstrukci také plnit svůj účel. Budou tady veškeré odbory obecního úřadu jako je stavební úřad, matrika, poplatky, starosta, místostarosta. Prostě jak jsme byli zvyklí na starém, ale budeme tady pohromadě. Teď jsme rozstřílení po obci, část zaměstnanců je na průmyslové zóně na Františku a potřebujeme to sjednotit do jedné budovy. Myslím si, že ta budova si to zaslouží. Je to historická budova, spousta lidí k ní má vztah, chodili tady do školy."

Radnice věří, že rekonstrukce bude dokončena na konci léta. Po přestěhování bude bývalý úřad sloužit policii ČR.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy