Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Z Červené školy v Horní Suché bude nový obecní úřad, rekonstrukce pokračuje

Radnice v Horní Suché potřebovala najít nové prostory pro přestěhování obecního úřadu. Proto se rozhodla pro rekonstrukci historické budovy bývalé školy. Jak už to ale bývá u starých objektů, realita se nepotkala s projektem.

Budova bývalé Červené školy s polským vyučovacím jazykem byla postavena v roce 1903. Při přestavbě na nový obecní úřad odhalila svá tajemství. Práce byly přerušeny v červnu loňského roku. Sonda odhalila, že v každé místnosti je strop v jiné výšce, s čímž projekt nepočítal. Kvůli tomu se musela budova znovu staticky posoudit. 1. února by se mělo v rekonstrukci pokračovat.

Petr Chlebík, projektant: "Je tady toho hodně, co nás překvapilo, protože až se odstranily vnitřní omítky v jednotlivých místnostech, tak se zjistilo, že na 99% ta škola byla zahajována úplně jinak jen s půlkou tříd a během výstavby se už začalo dostavovat." 

Před časem už obec opravila střechu, nechala vyměnit okna, provedla se kanalizace a hlavně se budova odizolovala, aby nevlhla.

Josef Žerdík (STAN), místostarosta Horní Suché: "Zůstane tady knihovna, obřadní síň bude po rekonstrukci také plnit svůj účel. Budou tady veškeré odbory obecního úřadu jako je stavební úřad, matrika, poplatky, starosta, místostarosta. Teď jsme rozstřílení po obci, část zaměstnanců je na průmyslové zóně na Františku a potřebujeme to sjednotit do jedné budovy."

Radnice věří, že rekonstrukce bude dokončena na konci léta. Po přestěhování bude bývalý úřad sloužit policii ČR.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy