Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Poradna Tulipán v Horní Suché pomáhá lidem, kteří se dostanou do obtížné situace

Problémy se ztrátou zaměstnání a neschopnost platit své závazky, začíná trápit stále více lidí. Častěji se tak obracejí na poradny. Stejnou zkušenost má i Tulipán v Horní Suché na Karvinsku.

Poradna spolku Tulipán v Horní Suché funguje od roku 2015. Pomáhá lidem například s rozvodem, výživným či s pěstounskou péčí. Od vypuknutí pandemie se ale častěji na poradnu obracejí lidé, kteří se dostali do finanční tísně.

Tereza Sadok, vedoucí poradny spolku Tulipán: “Musím říct, že počet žadatelů o insolvenci se zvýšil. Nejčastějším důvodem je ztráta práce a neschopnost najít si novou. Protože většina odvětví jsou zavřená, tudíž číšníci nebo kuchaři, dokonce i kadeřníci si hledají práci mimo svůj obor a je to velký problém. Nemohou najít práci. Takže se dostanou do dluhů, nemohou splácet a ta podpora státu není taková, jakou by potřebovali.”

Poradna ale pomáhá i seniorům, samoživitelkám či lidem ze sociálně vyloučených lokalit.

Se svým problémem se na poradu obrátila i paní Vanda.

paní Vanda, klientka poradny: “Vzala jsem si půjčku a zdálo se mi, že furt hodně platím. Pomohla mi, vyřídila za mě veškeré dopisy, které mi posílají. Pomohla mi to vyřešit a nakonec mi sehnala i advokáta.”
paní Dana, klientka poradny: “Já jsem přišla za paní Terezkou s ohledem přepsání nemovitosti. Nešlo to nějak přepsat, pomohla mi, sehnala mi advokáta.”

Poradna neslouží jen pro místní obyvatelé, ale i pro lidi z okolních obcí. Telefonicky se může objednat každý, kdo potřebuje pomoc.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy