Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Klienti spolku Tulipán z Horní Suché se rozhodli společně darovat krev

Krevní centra jsou v současné době ráda za každého dárce. O to víc je těší, když se domluví větší skupinka lidí. Tak jako to udělali ve spolku Tulipán, který pomáhá lidem v nepříznivé sociální situaci.

Tito lidé jsou klienti komunitního a poradenského centra Tulipán z Horní Suché. Všimli si výzvy, že v celém kraji mají krevní centra nedostatek dárců. A proto, že nikdy darovat nebyli, dohodli se, že se navzájem podpoří a objednali se do karvinské nemocnice.

Vanda Holubová, předsedkyně výboru spolku Tulipán: "Od jedné naší klientky maminka šla na operaci, takže je důležité, aby krev měla, když ji bude potřebovat, ale hlavně v té výzvě bylo napsané, že tu krev potřebují, že ji nemají. Takže kvůli toho jsme se rozhodli, že půjdeme a že to zkusíme.”
anketa, klienti komunitního centra Tulipán: “Je to důležité darovat krev a je jí málo. Pokud jsme zdraví, tak ji můžeme dát.”
anketa, klienti komunitního centra Tulipán: "Bratr chodí darovat krev dost pravidelně a říkal, že je potřeba."

Vy jste tady dnes přišli jako spolek. Za čtyři měsíce půjdete znova?

anketa, klienti komunitního centra Tulipán: “Určitě.”

Krevní centrum oceňuje, když se takto skupina lidí domluví a chce pomoci. Ať už se jedná o studenty, policisty, sportovce, či pracovní kolektivy.

Helena Paraiová, vrchní sestra HTO NsP Karviná-Ráj: "V současné době máme krevních skupin tak akorát, ale bojíme se toho, že jakmile se rozvolní operativa a ještě navíc v období prázdnin, bude velký nedostatek. Takže jsme vděční za každou výzvu, která probíhá."

Jako bonus si mohou dárci bezplatně nechat udělat v krevním centru odběr na protilátky, což uvítali i klienti spolku Tulipán.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy