Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Firmám se v průmyslové zóně František v Horní Suché daří

Přestavět bývalou šachtu František na moderní průmyslovou zónu bylo pro Horní Suchou náročné, ale vyplatilo se to. 11 let zde v klidu může podnikat i Daniel Zotyka.

Daniel Zotyka, majitel autoservisu, autodopravy: ”My jsme tady od roku 2010, kdy jsme si postavili novou budovu tenkrát, abychom nemuseli být pořád v nějakých pronájmech a rozhodli jsme se proto, že tady nám obec vyšla vstříc a podmínky byly v celku výhodné a zajímavé pro nás v danou chvíli."

Průmyslová zóna se časem mění. Jak to tady vypadalo před tolika lety?

Daniel Zotyka, majitel autoservisu, autodopravy: “Vypadalo to tady jinak. Bylo to takové zatížené po těch šachtách. Byl tady nepořádek, bylo to tady zarostlé. Konkrétně náš pozemek, který jsme předělali na naši firmu, který jsme si pronajali. Pořád se to tady rozrůstá, vznikají tady nové firmy, ale myslím si, že kapacita už je asi naplněna podle toho, co jsem viděl.”

Opravdu, pro výstavbu nových hal už není na Františku místo. Některé firmy ale mají možnost se na stávajících pozemcích rozšířit. Podnikatelé ale v současné době mají jiný problém, nejsou lidi.

Daniel Zotyka, majitel autoservisu, autodopravy: "Práce mám celkem dost, funguje to dobře. Prostory jsou dostatečné. Možná bychom se rádi rozšířili, ale je problém s pracovní silou, který je obrovský. Takže to nás brzdí, nejsou lidi na to, abychom se mohli rozšiřovat, aby se rozšiřovalo naše podnikání."

V průmyslové zóně našlo místo pro své podnikání zhruba 30 firem.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy