Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Horní Suché se podařilo i přes majetkové problémy postavit nový dětský areál

V Horní Suché se do místní části Podolkovice v posledních letech přistěhovalo mnoho lidí. Radnice tam chtěla postavit pro děti areál s atrakcemi. Některé pozemky ale nepatřily obci. Získat je zpět trvalo několik let.

Obyvatelé Horní Suché a zejména pak jejich ratolesti se mohou těšit z nového parku s workoutem a dětskými prvky. Kvůli majetkovým problémům sice stavba trvala několik let, ale dílo se nakonec podařilo.

Jan Lipner (STAN), starosta Horní Suché: "Museli jsme vyřešit odkup pozemků od čtyř dědiců místního sedláka. Všichni žijí v Anglii. Takže si dokážete představit, že to nebyla žádná legrace. Tady se 80 % obyvatelstva přistěhovalo, včetně mne. Šachty nás vyhnaly z našich domovů. Samozřejmě děti se rodí a najednou jsme zjistili, že v této části dědiny nemáme vůbec nic. Na rozdíl od všech ostatních.”
anketa: "Je to tady pěkné, není tady nuda a je to zábava. Chodím na hřiště ráda. Je tady hodně lidí a kamarádek, takže tady nechodím sama. Nejvíce se mi líbí asi tady ta věž, ta je asi nelepší a na workoutu jsem ještě nebyla.”
anketa: “Jsem tady místní, také sem chodím s kamarády. Je to tady o moc větší zábava, když tady je to hřiště. Nejvíc se mi asi líbí tohle a chodím tady i s rodinou. Takže máme tady zábavu celá rodina.”

Obec se ještě postará o veřejné osvětlení i nasvícení altánu.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy