Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Lidé v Horní Suché mají radost z nového dětského hřiště

V Horní Suché do místní části Podolkovice se v posledních letech přistěhovalo mnoho lidí. Radnice tam chtěla postavit pro děti areál s atrakcemi. Některé pozemky ale nepatřily obci. Získat je zpět, trvalo několik let.

Obyvatelé Horní Suché a zejména pak ratolesti se mohou těšit z nového parku s workoutem a dětskými prvky. Kvůli majetkovým problémům sice stavba trvala několik let, ale dílo se nakonec podařilo.

Jan Lipner (STAN), starosta Horní Suché: "Tato část Podolkovice a vedlejší kouty jsou takovou rozvojovou částí obce. Tady se 80% obyvatelstva přistěhovalo, včetně mne. Šachty nás vyhnaly z našich domovů. Samozřejmě děti se rodí a najednou jsme zjistili, že v této části dědiny nemáme vůbec nic. Na rozdíl od všech ostatních. Takže jsme přistoupili k tomu, že jsme vybudovali to, co tady chybí.”
anketa: "Je to tady pěkné a není tady nuda a je to zábava. Chodím na hřiště ráda. Je tady hodně lidí a kamarádek, takže tady nechodím sama. Nejvíce se mi líbí asi tady ta věž, ta je asi nelepší a na workoutu jsem ještě nebyla.”
anketa: “Jsem tady místní, také sem chodím s kamarádky. Je to tady o moc větší zábava, když tady je to hřiště. Nejvíc se mi asi líbí tohle a chodím tady i s rodinou. Takže máme tady zábavu celá rodina.”

Slavnostního otevření areálu se zúčastnily desítky lidí.

Jan Lipner (STAN), starosta Horní Suché: “Všechno nové je populární. Já myslím, že tolik lidí už tady dlouho nebude, nicméně jsem tomu rád, protože jde vidět, že děti se hýbat chtějí, že to není ztracená generace s těmi počítači, tablety. Hýbat se chtějí a my jim to chceme umožnit."

Obec se ještě postará o veřejné osvětlení i nasvícení altánu.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy