Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Práce na rekonstrukci hasičské zbrojnice v Horní Suché jdou podle plánu

Práce na rekonstrukci hasičárny v Horní Suché jsou v plném proudu a vše jde podle plánu bez nějakých prodlev. Firma dokonce kvůli zdražování materiálu zvyšuje i tempo.

Hlavním spouštěčem pro přestavbu bylo zejména nevyhovující sociální zázemí.

Jan Lipner (STAN), starosta Horní Suché: "Klasika, když vlítnete do staré budovy, tak pokračujete až po střechu. Viz i tato budova, kde i střecha se udělala komplet nová. Posouváme celou budovu do tohoto století, včetně nové garáže pro zásahové vozidlo.”

Díky rekonstrukci vznikne v budově nad garáží i nový prostor, který budou moci využívat i děti.

Jan Lipner (STAN), starosta Horní Suché: “Z toho máme velkou radost, toto nebylo tak úplně tradicí a není to úplně běžné v ostatních městech a vesnicích. Opravdu tady to podhoubí je velmi obsáhlé a mám z toho velkou radost a určitě nebýt jich, tak určitě tato akce není v takovém rozsahu. Určitě vzniknou prostory, které nepotřebuje zásahová jednotka. Bude to takové možná maličké další kulturně společenské centrum. Dá se to i pronajímat pro různé akce, stavby atd. a samozřejmě to bude i zázemí pro naše oddíly mladých hasičů, kteří jsou poslední roky úspěšní ve svých soutěžích.”

Radnice počítá, že by se hasiči mohli zpět vrátit do budovy v červnu příštího roku.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy