Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Horní Suchá chce v příštím roce opět hodně investovat

Výdaje 190 milionů, příjmy 140 milionů. S takovým rozpočtem na příští rok počítá radnice v Horní Suché s tím, že deficit pokryje z rezervy. Až 50 % objemu rozpočtu půjde na investice.

Kromě dokončení rekonstrukce hasičské zbrojnice a Červené školy počítá obec i s novými akcemi.

Jan Lipner (STAN), starosta Horní Suché: “Budeme pokračovat v rekonstrukcích komunikací, kdy asi největší finance spolkne kompletní rekonstrukce pokračování ulice Průjezdní. Jsou tam i nějaké menší akce ulice Zálesní. Taková perlička, prakticky nový most na ulici Chrost, který už je jednak ve špatném stavu a jeho oprava by také něco stála. Nicméně uvědomili jsme si, že je to vlastně jedna ze dvou možných cest spojující přes potok Sušanku jižní a severní část obce. Ten most bude nový a bude mít odpovídající nosnost, která umožní přejezd přes potok Sušanka i nákladním automobilům.”

V příštím roce by radnice chtěla zahájit také výstavbu domů pro seniory o dvanácti bytových jednotkách v části Podolkovice.

Obec ze zákona přijde o výhody, které měla za skládku na svém území.

Jan Lipner (STAN), starosta Horní Suché: “Najednou my se dělíme o příjem ze skládky se Státním fondem životního prostředí a navíc jsme začali platit poplatek za uložení jako každá jiná obec, nebo město. Náklady na odpadové hospodářství dosáhnou v příštím roce sedmi milionů korun. Což je společně se školstvím už největší mandatorní výdaj obce.”

Rozpočet budou zastupitelé schvalovat 21. prosince.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy