Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Horní Suchá koupila pro domkaře nádoby na třídění odpadu

Horní Suchá investovala více než jeden a půl milionu korun a zakoupila pro všechny své domkaře nádoby na třídění odpadu. Lidé to vítají, protože už se kolem branek nebudou válet plastové pytle.

Každá obec se snaží, aby domácnosti třídily odpad. V Horní Suché ještě v minulém roce lidé z rodinných domů dávali před branky pytle. Nyní si mohou zdarma vyzvednout tři nádoby.

Marian Pilch, radní: “Je to naše přání, aby více třídili odpad, protože, přiznám se, když se procházím po obci, tak jde vidět, že některé nádoby na směsný komunální odpad obsahují to, co by mohlo být v těchto nádobách, takže některé by to mohlo přimět. Nakoupili jsme 1 100 kusů z každého druhu, to znamená 3 300 nádob a jsou určeny pro obyvatele v rodinných domech. Pro obyvatele v bytových domech jsme zatím nějakou zásadní změnu neudělali, ale nevylučuje se to v budoucím období.”

Nádoby mají stejnou barvu a to z praktických důvodů.

Marian Pilch, radní: “Je možné zaměňovat ta víka, čili, když se někomu nádoba poškodí a my bychom neměli nádobu té barvy, kterou on potřebuje, tak vyměníme jen víko.”

Majitelé rodinných domů změnu vítají.

Jan Sliacky, domkař: “Je to lepší, protože ty pytle se trhaly, nedrželo to, byly takové křehké. To se naplnilo jednou, dvakrát a muselo se to vyměňovat, ty pytle. A ty popelnice mají fakt něco do sebe. Odpad třídíme, samozřejmě.”

Nádoby si mohou lidé vyzvedávat v areálu údržby. Starším občanům budou po dohodě s radnicí dovezeny. Obec rovněž doporučuje, aby nádoby měli lidé ve své zahradě a před branky je dávali vždy jen v den svozu odpadu.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyOPTIMIA facility s.r.o. - železnice Dolní Lutyně
Dolní Lutyně
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

OPTIMIA facility s.r.o. žel. stanice Havířov, Horní Suchá, Závada
Havířov
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

OPTIMIA facility s.r.o. - železnice Petrovice u Karviné
Petrovice u Karviné
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail