Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Danuta Chlupová získala za knihu Jizva nominaci na cenu Jantar

Novinářka a spisovatelka Danuta Chlupová z Horní Suché je autorkou románu Jizva, který popisuje životickou tragédii. Kniha, kterou nejdříve napsala v polském jazyce, na podzim loňského roku vyšla také v českém překladu.

V osudný den přišli o život i obyvatelé Horní Suché.

Danuta Chlupová, autorka románu Jizva: “Jsme u pomníku dvou obětí, které byly zastřeleny už na území Horní Suché. Říká se oběti životické tragédie, ale mezi zastřelenými bylo i šest obětí Horní Suché a jsme u pomníku, kde byli zastřeleni dva poslední muži. Byla zde zastřelena i nejmladší oběť životické tragédie Zenon Kozusznik, který měl sotva šestnáct let.”

Kniha vzbudila mezi obyvateli velký pozitivní ohlas.

Danuta Chlupová, autorka románu Jizva: “Ti lidé, i když třeba znají zákulisí, vědí, jak se to událo, tak si rádi přečtou román, kde nepopisuji přesně historické události. Není to dokumentární kniha, ale prostřednictvím románu, kde jsem zasadila i fiktivní postavy, se snažím ukázat život obyčejných lidí, do kterého vstoupila najednou brutální válka.”

Autorka románu byla nyní nominována na cenu Jantar za rok 2021 v oblasti literatury. Vyhlášení výsledků se uskuteční v dubnu.

Nahlásit chybu


K tématu
V-TRADE, s.r.o. - Bohumín
Bohumín
od 3 200 Kč/měsíc

Detail

Hakan Foods s.r.o.Karviná
Karviná
od 19 700 Kč/měsíc

Detail