Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Prvňáci z Horní Suché byli pasováni na čtenáře, děti si odnesly plno zážitků

Březen byl měsíc knihy a proto knihovna v Horní Suché opět oslovila Regionální knihovnu v Karviné, Středisko polské literatury, aby pro děti připravila zajímavou besedu završenou pasováním prvňáčků na čtenáře.

Anna Kapera, obecní knihovna Horní Suchá: “S kolegyní paní Bulavovou jsme už měly jednu zkušenost, když jsme ještě byly ve staré budově v knihovně, že nám přišla paní Marta Orszulik udělat besedu pro děti z prvního stupně a velice se to líbilo a učitelky byly spokojené.”

Knihovnice dětem ukázaly, že knihy se nemusí jen číst, ale mohou se i různými způsoby prožít.

Marcela Wierzgoń, vedoucí Střediska polské literatury, Reg. knihovny Karviná: “S dětmi jsme si hrály na detektivy, ukázaly jsme jim na různých kvízech, jakým způsobem mohou s knihou pracovat, jak mohou tvořit a hledat různé šifry. Děti hledaly v knihách podle šifry stránku, musely si najít řádek, konkrétní písmenko, které si pak zapsaly a ukládali jsme na tabuli konkrétní slova, až z toho měly smysluplnou větu. Chceme vědět, jak na tom prvňáci jsou, jak znají pohádky, pohádkové postavy a tak zkoušeli, jestli poznají podle určitého skrytého kódu, jak se jmenuje konkrétní postava. Všechno zvládli a tím pádem mohli být pasováni.”
anketa: “Líbilo se mi nejvíc pasování na čtenáře."
anketa: “Uměl jsem číst ve školce a naučil jsem se číst sám.”
anketa: “Mi se tady nejvíce líbilo, že jsme mohli rozluštit hádanky.”

Pasování malých čtenářů se konalo i na druhé základní škole.

Nahlásit chybu


K tématu
BĚLA - služby s.r.o. - okres Karviná
Karviná
od 3 000 do 13 000 Kč/měsíc

Detail

Úklid WAWA s.r.o.–Karviná
Karviná
od 3 000 do 10 000 Kč/měsíc

Detail