Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Horní Suchá upozorňuje na nesprávné parkování v některých částech obce

Horní Suchá upozorňuje na nesprávné parkování v některých částech obce a apeluje na řidiče, aby dodržovali pravidla a byli také ohleduplní k druhým.

Asi každý chce zaparkovat své auto co nejblíže svého domova, nebo tam, kam právě jede. Někteří motoristé si ale neuvědomují, že musí dbát předpisů a měli by být ohleduplní. Kdyby například hořelo ve finských koloniích, hasiči by ulicemi k požáru nemuseli dojet. Radnice apeluje, aby si toto nebezpečí lidé uvědomovali.

Zbyšek Michnik, investiční referent: “U každého finského domku, u každé poloviny je ta možnost udělat parkovací místo vedle, když se dá vjet do zahrady. Spoustu zahrad to má připravené, mají tam brány někteří, dokonce tam parkují. Není to 'o tom, že všichni stojí na ulici, ale jsou i takoví a může být problém.”

Obec řeší špatné parkování i u lakovny.

Zbyšek Michnik, investiční referent: “Stojí tam spoustu aut ve dvou řadách na chodníku. To znamená, že se tam nedá potom vůbec projít. Lidé mají problém, musí vejít buď do vozovky, nebo se protlačovat mezi auty, občas se mohou zašpinit. Je tam problém, vím že pan místostarosta už nejednou toto ohlašoval na polici a ta dělala své závěry přímo tam buď s majiteli lakovny, nebo majiteli aut.”

Lidé si také stěžují, že v ranních hodinách nelze projet kolem mateřské školy, jelikož tam rodiče blokují cestu, když své ratolesti vezou do mateřinky a stojí u vchodu. Přitom parkovacích stání je v ulici dostatek.

Zbyšek Michnik, investiční referent: “Chtěl bych vznést takovou výzvu k občanům, aby dodržovali pravidla silničního provozu, aby se nedívali pouze na své pohodlí, ale aby mysleli, že i jiní lidé potřebují někde zaparkovat, i jiní lidé potřebují někde projet a také na to, že se kdekoliv může něco stát, kdy musíme projet velkým autem. Buď hasiči, záchranka a ať je vše tak, jak má být.”
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy