Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Horní Suché se konalo setkání absolventů Základní školy s polským vyučovacím jazykem

Základní škola s polským vyučovacím jazykem v Horní Suché se na jedno odpoledne otevřela pro bývalé žáky. Absolventi se tak mohli podívat, jak se škola proměnila. Na společný sraz přišlo přes dvě stě lidí.

Každý má vzpomínky na školní léta. Na učitele, spolužáky, prostředí budovy. V Horní Suché se bývalí absolventi Základní školy s polským vyučovacím jazykem rozhodli, že se budou pravidelně setkávat a to v hojném počtu. Než se na 250 absolventů sešlo v Dělnickém domě, mohli se všichni podívat do školy, která za 92 let prošla mnohými změnami.

Marek Kriš, organizátor setkání absolventů: "Přišli jsme na to, že na třídních srazech se vždy potkává jen ta třída. Tak jsme to zkusili vymyslet tak, že by se scházely různé ročníky starší, mladší. Pořádáme to co dva roky a pokaždé je naplněný sál. Máme pro ně připraven kulturní program a takovou projekci, kterou připravila paní ředitelka, co se událo, co se změnilo ve škole.”
Melanie Steblová, absolventka školy: “V červené budově byla první až čtvrtá třída a tady byla od páté do osmé. Celé podkroví je změněné, tam je jakoby první stupeň, to je úplně předělané, to za nás nebylo."
Barbora Škorvánková, absolventka školy: “Já jsem tady chodila od roku 2001 do roku 2005 a jsem strašně ráda, když se tady můžeme sejít. Za mých let tady ještě nebyl ten první stupeň."
Monika Dorota Plášková, ředitelka ZŠ a MŠ s polským vyučovacím jazykem: "Když se s takovým sentimentem dívám na ty staré fotky, tak vidím, že ten první pedagogický sbor byl čistě mužský, chybí tady jediná žena a teď je to opačně u nás ve škole.”

Všichni absolventi, kteří se na srazu potkali, věří, že se za dva roky opět sejdou v tak hojném počtu.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy