Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Horní Suché se bojovalo o železného mladého hasiče, do soutěže se zapojily SDH z celého kraje

Hornosušský tvrďák, tak se jmenovala soutěž mladých dobrovolných hasičů, kterou pořádalo Krajské sdružení hasičů MSK a SDH Horní Suchá. V úmorném vedru soutěžili mladší i starší žáci a také dorostenci.

V Horní Suché se konalo třetí kolo prvního ročníku krajské soutěže Železný mladý hasič. Na závod, který se uskutečnil v areálu hřiště základní školy, přijelo na 200 dětí z 22 sborů z celého MSK. Jelikož se jednalo o soutěž jednotlivců, mladí hasiči ze sebe museli dát co nejvíce.

Jana Sikora, vedoucí mladých hasičů SDH Horní Suchá: “Naše Horní Suchá nasadila 13 jednotlivců a máme poprvé přípravku. První holčička, která má tři roky, doběhla do cíle, což je fajn a potom máme kategorie do 13 let. Tato soutěž má jasně dané čtyři disciplíny, které jsou pro všechny kola stejné a čtyři disciplíny si každý SDH může zvolit, jak chce. My jsme si třeba zvolili žebříkovou stěnu, barel, tunel.”
anketa: “Včera jsme měli trénink, připravovali jsme se. Překážky tam jsou hadice, které potřebujeme zapojit do hydrantu a do proudnice a když budeme mít zapojenou proudnici, tak běžíme, položíme ji na čáru, potom proběhneme tunelem, přeskáčeme pneumatiky. Dobrý, baví mě to.”
anketa: “Mě baví nejraději, jak přeskakujeme překážky a ještě tunel a hadice. Ty proudnice, stříkání z hadice a motání, všechno.”

Děti se v rámci jednotlivých kol soutěže podívají do šesti obcí napříč krajem.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy