Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Horní Suchá vyhodnocuje dopady za zvýšené energie

Radnice v Horní Suché vyhodnocuje dopady za zvýšené energie. I přes nárůst cen se obec díky rezervám nechystá omezit chod žádných organizací či sportovišť.

Radnice vyhodnocují, jaký dopad budou mít vysoké ceny za energie. Touto otázkou se zabývá i vedení Horní Suché.

Jan Lipner (STAN), starosta Horní Suché: "Co se týče energií. Máme teplo a elektřinu. Teplo máme vyřešené. My prakticky pronajímáme kotelny společnosti Veolia a kupujeme si teplo. Teplo máme zasmluvněné do konce roku. Je to navýšené zhruba o deset procent. Kdybychom topili plynem, je to asi pětinásobek. Co se týče elektřiny, jsme na tom stejně, jako všichni ostatní. Vysoutěžili jsme cenu kolem šesti tisíc za megawatthodinu, je to zhruba o pět tisíc víc, než jsme měli. Je to od května, máme to zastropované do konce příštího roku. Na české škole nám bude chybět zhruba 300, 400 tisíc, což jsme schopni pokrýt navýšením jejich rozpočtu.”

Máte více objektů, které jsou příspěvkovými organizacemi obce?

Jan Lipner (STAN), starosta Horní Suché: “Máme organizační složky obce a i taková sportovní hala si těch energií vezme docela dost. Kromě toho máme Multifunkční centrum Sušanka, knihovnu, hřbitov. Takže obce se to určitě dotkne. Naštěstí nějaké rezervy máme, takže nebudeme rozhodně omezovat provoz a občané to prakticky nepoznají.”

Rostou ale také ceny za potraviny. Mnohé školy budou od září zvedat ceny za obědy.

Romana Zahradníková, ředitelka ZŠ a MŠ Horní Suchá: "My jsme zdražovali už během roku, takže ta kalkulace se navýšila a teď se budeme snažit s tou cenou vycházet tak, abychom mohli zdražit až od 1. ledna.

O kolik korun cena obědů stoupne, to škola prozatím neví. Bude záležet i na tom, zda potraviny budou nadále stoupat, nebo cena začne klesat.

Nahlásit chybu


K tématu
MaAnBa Plus s.r.o. - Č. Těšín
Český Těšín
od 120 Kč/hod.

Detail

Pedagogicko-psychologická poradna, Karviná, příspěvková organizace - Doubrava a okr. Karviná
Doubrava
od 32 820 do 42 780 Kč/měsíc

Detail

IPO PRIMO s. r. o. - Č. Těšín
Český Těšín
od 106 do 111 Kč/hod.

Detail