Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Horní Suché vyrůstá světová naděje ve sportovní střelbě

19letý Petr Krajč z Horní Suché je reprezentantem ve sportovní střelbě z malorážky. A tohle jsou jeho prozatímní diplomy a poháry, které získal. Nyní ho čeká první ME, které se uskuteční v září v Polsku.

Petr Krajč, sportovní střelec: "Určitě moje kariéra je už poměrně dlouhá, ale věřím, že ještě nekončí. Připravuji se na ME, kde jsem byl teď v Plzni na soustředění. Případně pokud by se povedlo, tak i na MS. Tak můj cíl je, dostat se na olympiádu. To je to, co bych chtěl v životě dokázat. Trénuji na Kovoně Karviná, je to střelecký klub v Karviné. Je tam dobré zázemí, možnosti tréninku, mám tam super trenéra.”

K malorážce se Petr dostal v 11 letech. Nejdříve se od dětských let věnoval krasobruslení, následně zkoušel biatlon, ale až tato disciplína byla to pravé ořechové, za což je ráda jeho celá střelecká rodina, včetně velkého podporovatele dědečka.

Lubomír Novotný, dědeček: "Pocity jsou to úplně nádherné. To se nedá popsat. Člověk má až někdy slzy v očích, když má třeba dobré výsledky. Ta pistole ho chytla a hlavně ty rychlé disciplíny. To vlastně ten Vašek Slanina u něho zjistil, že bude dobrý na tu rychlostřelbu, tak ho začal trénovat a dostal se tady k těmto výsledkům.”

Na své nadějné sportovce je hrdá i radnice, která je finančně podporuje.

Nahlásit chybu


K tématu
V-TRADE, s.r.o. - Bohumín
Bohumín
od 3 200 Kč/měsíc

Detail

ZENOFIAVAV s.r.o.
Český Těšín
od 25 000 Kč/měsíc

Detail

Hakan Foods s.r.o.Karviná
Karviná
od 19 700 Kč/měsíc

Detail