V karvinské nemocnici nově funguje Setkavárna

  • 3. května 2016,
  • 18:18,
  • Karviná,
  • Monika Danková

V karvinské rájecké nemocnici začal fungovat nový projekt humanitární organizace ADRA, takzvaná Setkavárna. Studentky střední zdravotnické školy přicházejí za dlouhodobě nemocnými pacienty, aby je nad šálkem dobré kávy nebo čaje rozveselili a zpříjemnili jim čas na nemocničním lůžku.

Reklama

Budoucí zdravotní sestřičky a zároveň také dobrovolnice ADRY oblékají každý týden v pondělí místo bílých zdravotnických šatů modré vestičky. A místo léků rozvážejí na pojízdném stolku několik druhů káv a čajů pacientům, kteří tráví čas na oddělní sociálnch lůžek a LDN rájecké nemocnice. Zapojily se totiž do projektu humanitární organizace ADRA nazvaného Setkavárna.

Jana Žoričová, koordinátorka ADRY: “V současné době funguje ve čtyřech nemocnicích v okrese Karviná a 4. dubna byl zahájen právě tady v karvinské nemocnici.”

Dnes už v nemocnicích můžete potkat až padesát studentek střední zdravotnické školy. Studentky kromě podávání kávy a čaje připojí i tolik důležité vlídné slovo, úsměv a pohlazení.

Plamena Dancheva, dobrovolnice: “Hlavně musíme dbát na to, jestli nejsou diabetici, protože my jim dáme cukru kolik oni chtějí a tím jim zhoršíme zdravotní stav. To je asi to nejobtížnější.”

Kristina Haratyková, dobrovolnice: “Jsem ráda, když vidím, že ta káva jim zpříjemní tu chvíli a když vidím, jak se usmějí, tak mě to dobíjí energii.”

Mladí lidé přivádějí pacienty pomocí Setkavárny na jiné myšlenky a pomáhají jim zapomenut na zdravotní obtíže, které je trápí.
Líheň 2019 / soutěž amatérských hudebníků

07.03. 19:00 - 01.06. 0:00
Havířov, Stolárna Havířov a Hard Cafe Karviná

Trenkwalder a.s.
Karviná
od 20 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

SEJONG Czech s.r.o.
Karviná
od 100 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu