Reklama

Domov Alzheimer v Darkově otevřel 4.patro

  • 22. února 2017,
  • 16:59,
  • Karviná,
  • Monika Danková

Domov Alzheimer v Karviné-Darkově bude od března přijímat nové klienty. Podařilo se totiž vybudovat 4.patro s dalšími 26 lůžky, celkem tak bude domov obývat 118 klientů, což je maximální kapacita.

Reklama

Domov Alzhemier v Darkově v současné době obývá 92 klientů, v blízké budoucnosti se tento počet navýší o dalších 26. Podařilo se totiž vybudovat a zařídit 4.patro se 13 pokoji a 26 lůžky.

Zbyněk Gembiczki, ředitel Domov Alzheimer Darkov: “Většina pokojů je dvoujlůžkových, máme dva jednolůžkové pokoje, všechny pokoje disponují polohovacími postelemi, mají svoje sociální zařízení.”

Ve spolupráci s Lázněmi Darkov, jakožto vlastníkem budovy, bylo nutné před registrací patra také vybudovat odpovídající evakuační výtah. Patro bylo před pár dny slavnostně otevřeno, pokoje si prohlédli i zástupci města a další významní hosté.

Noví klienti si mohou pokoj dovybavit svými předměty, fotografiemi, obrázky a podobně. Zájem o Domov Alzhemer je vysoký, v současné době už společnost eviduje 35 nových žádostí klientů. Počet lidí s tímto onemocněním bohužel roste.

Radek Žádní, výkonný ředitel společnosti: “Je to onemocnění, které přichází v pozdnějším věku a čím víc nám populace stárne, tím víc se setkáváme s projevy této záludné nemoci.”

Je pravdpodobné, že karvinský Domov Alzhemier do budoucna nezůstane jediným v MSK, společnost plánuje rozšířit své služby do dalšího města.

Domov Alzheimer je klienty vyhledáván kvůli širokému spektru nabízených služeb, přímo v domově je praktický lékař, psychiatr i neurolog, o klienty se stará 60 pracovníků v přímé obslužné péči, samozřejmostí je zde přítomnost fyzioterapeuta, nutričního speciality, zdravotních sester. Klienti žijí v moderně zařízených pokojích, volný čas mohou trávit na terasách ve velké zahradě nebo v několika aktivizačních místnostech
Sylva Hottková
Karviná
od 8 140 Kč

Detail

Obaly Adamec a.s.
Karviná
od 18 000 Kč do 20 000 Kč

Detail

Nemocnice s poliklinikou Karviná-Ráj, příspěvková organizace
Karviná
od 31 920 Kč do 100 303 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu