Domov Alzheimer v Darkově otevřel 4.patro

  • 22. února 2017,
  • 16:59,
  • Karviná,
  • Monika Danková

Domov Alzheimer v Karviné-Darkově bude od března přijímat nové klienty. Podařilo se totiž vybudovat 4.patro s dalšími 26 lůžky, celkem tak bude domov obývat 118 klientů, což je maximální kapacita.

Reklama

Domov Alzhemier v Darkově v současné době obývá 92 klientů, v blízké budoucnosti se tento počet navýší o dalších 26. Podařilo se totiž vybudovat a zařídit 4.patro se 13 pokoji a 26 lůžky.

Zbyněk Gembiczki, ředitel Domov Alzheimer Darkov: “Většina pokojů je dvoujlůžkových, máme dva jednolůžkové pokoje, všechny pokoje disponují polohovacími postelemi, mají svoje sociální zařízení.”

Ve spolupráci s Lázněmi Darkov, jakožto vlastníkem budovy, bylo nutné před registrací patra také vybudovat odpovídající evakuační výtah. Patro bylo před pár dny slavnostně otevřeno, pokoje si prohlédli i zástupci města a další významní hosté.

Noví klienti si mohou pokoj dovybavit svými předměty, fotografiemi, obrázky a podobně. Zájem o Domov Alzhemer je vysoký, v současné době už společnost eviduje 35 nových žádostí klientů. Počet lidí s tímto onemocněním bohužel roste.

Radek Žádní, výkonný ředitel společnosti: “Je to onemocnění, které přichází v pozdnějším věku a čím víc nám populace stárne, tím víc se setkáváme s projevy této záludné nemoci.”

Je pravdpodobné, že karvinský Domov Alzhemier do budoucna nezůstane jediným v MSK, společnost plánuje rozšířit své služby do dalšího města.

Domov Alzheimer je klienty vyhledáván kvůli širokému spektru nabízených služeb, přímo v domově je praktický lékař, psychiatr i neurolog, o klienty se stará 60 pracovníků v přímé obslužné péči, samozřejmostí je zde přítomnost fyzioterapeuta, nutričního speciality, zdravotních sester. Klienti žijí v moderně zařízených pokojích, volný čas mohou trávit na terasách ve velké zahradě nebo v několika aktivizačních místnostech
Líheň 2019 / soutěž amatérských hudebníků

07.03. 19:00 - 01.06. 0:00
Havířov, Stolárna Havířov a Hard Cafe Karviná

Royal Beauty & Spa s.r.o.
Karviná
od 18 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

Lázně Darkov, a.s.
Karviná
od 40 000 Kč

Detail

Lázně Darkov, a.s.
Karviná
od 80 000 Kč do 130 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu