Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Studenti vylepšují aplikaci na rozeznávání rostlin

  • Karviná,

Studenti karvinské Střední průmyslové školy si pro svůj volný čas našli velmi zajímavou aktivitu. Fotí nejrůznější rostliny a vkládají jí do celosvětové databáze mobilní aplikace. Cílem je, aby široká veřejnost mohla pomocí mobilu rozeznat rostliny, které dnes a denně vídá kolem sebe.

Už se vám stalo, že jste venku na procházce uviděli krásnou rostlinu a přemýšleli jste, co je asi zač? Teď už odpověď nemusíte hledat doma v atlase, stačí mít u sebe mobil a v něm aplikaci PlantNet, která vám název rostliny prozradí. Aby ale správně fungovala, musí mít dostatečnou databázi rostlin. A právě studenti Střední průmyslové školy v Karviné patří mezi ty, kteří se o to postarali.

Marián Diviš, učitel SPŠ Karviná: “ V současné době v té evropské části je téměř půl milionu fotek a většina rostlin už je k poznání.”

Aby aplikace dokázala rostlinu poznat, musí studenti nafotit květ, list, plod, popřípadě kůru u stromů. S aplikací se studentům pracovalo snadno.

David Švihl, student SPŠ Karviná: “Zmáčknete na ikonku, kde si vyberete z galerie nebo si to rovnou vyfotíte, po vyfocení je na výběr, jestli fotíte květ, pak vám aplikace nabídne různé rostliny.”

Ondřej Knebl, student SPŠ Karviná: “Do aplikace jsme nafotili fotky různých rostlin, které rostou v Karviné. Rostou tady blatouchy, žebříček, pampeliška. Podařilo se nám třeba vyfotit podběl v odkvětu i rozkvětu.”

Mobilní aplikace je k dispozici veřejnosti už nyní.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy