Studenti vylepšují aplikaci na rozeznávání rostlin

  • 21. června 2017,
  • 8:42,
  • Karviná,
  • Monika Danková

Studenti karvinské Střední průmyslové školy si pro svůj volný čas našli velmi zajímavou aktivitu. Fotí nejrůznější rostliny a vkládají jí do celosvětové databáze mobilní aplikace. Cílem je, aby široká veřejnost mohla pomocí mobilu rozeznat rostliny, které dnes a denně vídá kolem sebe.

Reklama

Už se vám stalo, že jste venku na procházce uviděli krásnou rostlinu a přemýšleli jste, co je asi zač? Teď už odpověď nemusíte hledat doma v atlase, stačí mít u sebe mobil a v něm aplikaci PlantNet, která vám název rostliny prozradí. Aby ale správně fungovala, musí mít dostatečnou databázi rostlin. A právě studenti Střední průmyslové školy v Karviné patří mezi ty, kteří se o to postarali.

Marián Diviš, učitel SPŠ Karviná: “ V současné době v té evropské části je téměř půl milionu fotek a většina rostlin už je k poznání.”

Aby aplikace dokázala rostlinu poznat, musí studenti nafotit květ, list, plod, popřípadě kůru u stromů. S aplikací se studentům pracovalo snadno.

David Švihl, student SPŠ Karviná: “Zmáčknete na ikonku, kde si vyberete z galerie nebo si to rovnou vyfotíte, po vyfocení je na výběr, jestli fotíte květ, pak vám aplikace nabídne různé rostliny.”

Ondřej Knebl, student SPŠ Karviná: “Do aplikace jsme nafotili fotky různých rostlin, které rostou v Karviné. Rostou tady blatouchy, žebříček, pampeliška. Podařilo se nám třeba vyfotit podběl v odkvětu i rozkvětu.”

Mobilní aplikace je k dispozici veřejnosti už nyní.
Líheň 2019 / soutěž amatérských hudebníků

07.03. 19:00 - 01.06. 0:00
Havířov, Stolárna Havířov a Hard Cafe Karviná

Na Zaguří s.r.o.
Karviná
od 130 Kč

Detail

Na Zaguří s.r.o.
Karviná
od 160 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu