Studenti vylepšují aplikaci na rozeznávání rostlin

  • 8:42,
  • Karviná ,

Studenti karvinské Střední průmyslové školy si pro svůj volný čas našli velmi zajímavou aktivitu. Fotí nejrůznější rostliny a vkládají jí do celosvětové databáze mobilní aplikace. Cílem je, aby široká veřejnost mohla pomocí mobilu rozeznat rostliny, které dnes a denně vídá kolem sebe.

Už se vám stalo, že jste venku na procházce uviděli krásnou rostlinu a přemýšleli jste, co je asi zač? Teď už odpověď nemusíte hledat doma v atlase, stačí mít u sebe mobil a v něm aplikaci PlantNet, která vám název rostliny prozradí. Aby ale správně fungovala, musí mít dostatečnou databázi rostlin. A právě studenti Střední průmyslové školy v Karviné patří mezi ty, kteří se o to postarali.

Marián Diviš, učitel SPŠ Karviná: “ V současné době v té evropské části je téměř půl milionu fotek a většina rostlin už je k poznání.”

Aby aplikace dokázala rostlinu poznat, musí studenti nafotit květ, list, plod, popřípadě kůru u stromů. S aplikací se studentům pracovalo snadno.

David Švihl, student SPŠ Karviná: “Zmáčknete na ikonku, kde si vyberete z galerie nebo si to rovnou vyfotíte, po vyfocení je na výběr, jestli fotíte květ, pak vám aplikace nabídne různé rostliny.”

Ondřej Knebl, student SPŠ Karviná: “Do aplikace jsme nafotili fotky různých rostlin, které rostou v Karviné. Rostou tady blatouchy, žebříček, pampeliška. Podařilo se nám třeba vyfotit podběl v odkvětu i rozkvětu.”

Mobilní aplikace je k dispozici veřejnosti už nyní.
Farma Bezdínek s.r.o.
Karviná
od 18 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

EUROLINE s. r. o.
Karviná
od 30 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků